Колумбія погодилась прийняти депортованих мігрантів із США: як Трамп тисне на країни

Колумбія погодилась прийняти депортованих мігрантів із США: як Трамп тисне на країни. Фото: Reuters

Колумбія погодилась приймати військові літаки з депортованими за наказом Дональда Трампа мігрантами із США. До цього Трамп заявив, що введе мита та санкції проти Колумбії, якщо вона не прийматиме своїх громадян, які незаконно проживали у Штатах. Про це пише Reuters.

Як Трамп повертає додому незаконних мігрантів з Колумбії

Новообраний президент США Дональд Трамп погрожував ввести мита та санкції проти Колумбії, якщо вона відмовиться приймати військові рейси з депортованими із США колумбійцями у рамках його масштабної імміграційної кампанії.

Колумбія врешті погодилася зустріти мігрантів, тому Вашингтон відмовився від будь-яких заходів проти країни, включаючи до 50% мит на весь експорт з Колумбії до США, заборону на поїздки та скасування віз для колумбійських урядовців, а також надзвичайні казначейські, банківські та фінансові санкції. Водночас мита та санкції будуть «зберігатися в резерві на той випадок, якщо Колумбія не виконає цю угоду», зазначили у Білому домі.

«Уряд Колумбії погодився з усіма умовами президента Трампа, включаючи необмежений прийом усіх нелегальних іноземців із Колумбії, які повертаються зі США у тому числі на військових американських літаках, без обмежень і затримок», – йдеться у повідомленні Білого дому.

Водночас раніше президент Колумбії Густаво Петро засудив військові депортаційні рейси та заявив, що «ніколи не проводитиме рейд із повернення американців у наручниках до США».

«Ми – протилежність нацистам», – сказав Петро.

Проте він сказав, що Колумбія вітатиме депортованих із США колумбійців на цивільних літаках. Він навіть запропонував свій президентський літак, щоб «їхнє повернення було гідним».

У заяві Білого дому також йдеться, що «Трамп очікує, що всі інші країни світу повністю співпрацюватимуть із США, щоб прийняти всіх свої громадян, які незаконно перебувають у Сполучених Штатах».

Що відомо про торгівлю між США та Колумбією

Колумбія – третій найбільший торговий партнер США в Латинській Америці. Тоді як Сполучені Штати є найбільшим торговельним партнером Колумбії, особливо після угоди про вільну торгівлю, підписану 2006 року, свідчать дані Бюро перепису населення США.

У 2023-му двостороння торгівля США та Колумбії склала $33,8 млрд, а торговий баланс США становив $1,6 млрд. Колумбія покладається на доступ до ринку США для близько третини свого експорту, або близько 4% ВВП, сказав головний інвестиційний директор для ринків, що розвиваються, Алехо Червонко із UBS Global Wealth Management.

Що відомо про антиміграційну політику Трампа

З перших днів після повернення до президенства Дональд Трамп оголосив нелегальну імміграцію надзвичайним станом. Він наказав американським військовим допомогти з охороною кордонів, видав широку заборону на надання притулку та вжив заходів, що обмежують громадянство для дітей, народжених на території США.

У п'ятницю військові літаки США здійснили два рейси з близько 80 мігрантами в кожному до Гватемали. Водночас використання військових рейсів для депортації є незвичним для США.

Мексика відмовила у проханні дозволити військовому літаку США приземлитися з мігрантами.

Трамп, своєю чергою, продовжує погрожувати 25% митами на імпорт з Канади та Мексики, щоб прискорити подальші дії проти нелегальних іммігрантів і торгівлі наркотиком фентаніл, що надходить до США.

Міністерство закордонних справ Бразилії засудило «принизливе поводження» з бразильськими мігрантами після того, як на них одягли наручники під час комерційного рейсу депортації. За повідомленнями ЗМІ, після прибуття деякі пасажири також повідомили про погане поводження під час польоту.

Нагадаємо, Дональд Трамп заявив, що не хотів би вводи мита проти Китаю. Попри це, він не перестає лякати другу найбільшу економіку світу радикальними діями, оскільки це інструмент впливу на Китай.

Читати на The Page