Facebook Pixel

День Києва: програма заходів на 26 травня 2024-го

Золотоверхий Михайлівський монастир — один з символів Києва. Фото Wikipedia

Золотоверхий Михайлівський монастир — один з символів Києва. Фото Wikipedia

Вже сорок років поспіль у столиці святкують День Києва щороку в останню неділю травня. Цього року свято випадає на 26 травня. The Page розповідає, як будуть відзначати день народження столиці у 2024 році. Спойлер: дуже скромно.

Традиція святкувати День Києва виникла 1984 року. Спочатку свято обмежувалося вернісажем на Андріївському узвозі. За кілька років воно розширилося та набуло традицій проводити концерти, змагання тощо.

Скільки років Києву?

Згідно з «Повістю временних літ», місто Київ заснували полянські князі Кий, Щек, Хорів із сестрою Либідь. У джерелі не вказана дата заснування. Найдавніші археологічні пам’ятки, що свідчать про час заснування, датують VI століттям. Майбутня столиця починалася з поселення на пагорбі, що зараз має назву Старокиївська гора.

Тож невідомо, скільки точно років виповнюється Києву цього року, але точно більш ніж 15 століть.

Як святкують День Києва

До повномасштабної війни День Києва святкували з концертами та феєрверками. Але на час воєнного стану салюти заборонені, за порушення суворо карають. Також вся програма свята відбудеться до початку комендантської години: вночі пересуватися містом громадянам заборонено.

Заходи до Дня Києва-2024

  • 23-25 травня, 19:00-22:00, кінотеатр «Жовтень», КиївКіноФест (ретроспективні покази українських різножанрових фільмів).
  • 25-26 травня, 10:00-20:00, Десятинна, 12 — Київський маркет, Всі Свої.
  • 25-26 травня, 18:00, Театр на Лівому березі — вистава «Легенди Києва».
  • 26 травня, 14:00-22:30, ВДНГ, концерт за участю Павла Зіброва та гурту KOLABA.
  • 26 травня, 18:00 Peppers Club — концерт «Український джаз 1960-х у День Києва».

Традиційний благодійний пробіг «Під каштанами» заради безпеки учасників відбудеться на декількох локаціях, час старту також буде різним.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉