В останню неділю травня мешканці столиці будуть святкувати День Києва. У зв’язку із військовим станом масових культурних заходів не планується, проте пройдуть вистави, невеличкі концерти, екскурсії тощо. Як і де святкуватимуть День Києва 27 та 28 травня, розповідає .
Як святкують День Києва
Традиційно День Києва відзначають в останню неділю травня. Вперше це свято організували у 1982 році, коли місту виповнилося 1500 років.
День Києва не є державним святом та понеділок після нього ніколи не був вихідним днем. Проте у цей день у мирний час завжди кияни відправлялися на прогулянки містом, слухали концерти та вистави просто неба, відвідували спеціальні заходи у музеях.
Скільки років Києву у 2023-му
Точна дата заснування Києва не відома. Але історики вважають, що місто було засновано приблизно у V-VI столітті. Датою заснування столиці заведено вважати 482 рік. Її обрали, відштовхуючись від першої згадки про місто, що з’явилася у літописі 882 року.
Згідно цієї теорії, у 2023 році Києву виповнюється 1541 рік. Київ — одне з найдавніших міст України.
Програма святкування Дня Києва у 2023 році
Київська міська адміністрація 2023 року, як і попереднього, не планує великих концертів на Майдані Незалежності, як це було у мирні часи. Навіть концерти на районних майданчиках не анонсуються заздалегідь, щоб не створювалися скупчення людей.
Які заходи плануються на День Києва 27-28 травня 2023 року
- На 27 та на 28 травня плануються шість безкоштовних екскурсій історичними районами — Контрактовою площею, Лук’янівкою та Подолом. Зареєструватися можна на сайті КМДА.
- У Музеї історії Києва у ці дні відкриється виставки та організують майстер-класи для дітей.
- У кінотеатрі «Жовтень» можна буде подивитися фотовиставку Сергія Рістенка (часи роботи: 10:00-21:30).
- На подвір’я Музею Гончара 27-28 травня запрошують на ярмарок народного мистецтва (часи роботи: 10:00-19:00). Квиток — 50 грн. Майстер-класи можна відвідати за попередньою реєстрацією.
- 28 травня Національний музей історії України пропонує свою програму до Дня Києва: локація майстрів-реконструкторів давніх музичних інструментів, локація реконструкторів обладунків та одягу, концерт бандуристів, шоу від школи ірландського танцю тощо. Часи роботи: 12:00 — 16:15. Вхід за вартістю вхідного квитка до музею — 100 грн.