Facebook Pixel

Держстат проведе перепис населення після воєнного стану – голова відомства

Попри масову хвилю відтоку населення з України, внутрішню міграцію та невідомість щодо демографічної кризи в Україні, Державна служба статистики хоче провести перепис населення лише після закінчення воєнного стану. Відомство хоче переписати людей комбінованим методом:

  • перевірити інформацію в реєстрах;
  • попросити людей переписатися в інтернеті;
  • здійснити традиційний обхід населення за адресами.

Про це в інтерв’ю The Page заявив Ігор Вернер, голова Державної служби статистики.

Держстат бачить проведення перепису як єдиний інструмент, щоб зрозуміти кількість населення України та дослідити кількість українських переселенців за кордон і всередині країни.

Quote«Дані в реєстрах поки що неповні, потрібно провести їх верифікацію. Найімовірніше, нам доведеться робити традиційний перепис за комбінованим варіантом – інтернет-раунд, дані реєстрів і плюс традиційний раунд (обхід). Але розуміємо, перепишуться не всі, і переписувачі мають пройти за адресами, щоб переписати решту населення для отримання об’єктивних даних», – розповів Вернер The Page.

Відомство подасть уряду пропозиції щодо варіантів, як організувати процес. Проте, за міжнародними рекомендаціями, перепис населення потрібно провести після стабілізації руху населення. У мирні часи, наприклад, переписи не радять проводити під час періоду відпусток.

Quote«До Закону України «Про Всеукраїнський перепис населення» було внесено зміни, які визначають, що перепис не проводиться протягом воєнного стану і протягом 6 місяців після його закінчення. Це відповідає міжнародним рекомендаціям, ну і який перепис під час війни?» – пояснив голова Держстату.

The Page вирішив поговорити з головою Держстату Ігорем Вернером, щоб зрозуміти подальшу стратегію публікування даних. А також поцікавитися, як проходить реформа відомства, чому новий опублікований сайт вийшов незручним і чи буде Держстат рахувати кількість українців після масової хвилі міграції.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉