Київський метрополітен намагався надати 11,2 млн грн фірмі громадянки рф. Фото: УП
КП «Київський метрополітен» намагався купити деталі для ескалаторів у фірми, бенефіціаром якої є громадянка рф. Вартість обладання складала 11,2 млн грн.
Про це пише пресслужба БЕБ і портал електроних закупівель ProZorro.
Так, столичний метрополітен намагався 3 квітня 2023 року купити в ТОВ «НВП «ДНІПРОВСЬКИЙ РЕМОНТНО-МЕХАНІЧНИЙ ЗАВОД» декілька тисяч гребінок і настилів для ескалаторів. Утім, аналітики БЕБ зупинили цю закупівлю через зв’язок зазначеного підприємства з громадянкою рф. Надалі гроші від контракту могли використовуватися проти України. Утім, офіційною причиною відмови є те, що завод не захотів підписувати договір, посилаючись на відсутність матеріально-технічної бази.
Згідно з даними Youcontrol, ТОВ «НВП «ДНІПРОВСЬКИЙ РЕМОНТНО-МЕХАНІЧНИЙ ЗАВОД» розташовано в Дніпрі. Основний вид діяльності – оптова торгівля іншими машинами та устаткуванням. З-поміж власників 25% підприємства значиться Наталія Орлова – громадянка рф.
Згідно з даними Clarity Project, з 2016 до 2023 року «НВП «ДНІПРОВСЬКИЙ РЕМОНТНО-МЕХАНІЧНИЙ ЗАВОД» отримало від державних і комунальних структур 1,7 млн грн. Зокрема, 28 тис. грн після повномасштабного вторгнення росії в Україну.
Нагадаємо: 12 жовтня 2022 року Кабінет міністрів ухвалив рішення про заборону здійснення публічних закупівель у компаній, які пов’язані з російською федерацією, республікою білорусь та резидентами цих країн.
Пунктом 2 постанови Кабінету міністрів України від 12.10.2022 № 1178 «Про затвердження особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування» передбачено, що замовникам забороняється здійснювати публічні закупівлі товарів, робіт і послуг у:
- громадян Російської Федерації/Республіки Білорусь (крім тих, що проживають на території України на законних підставах); юридичних осіб, створених і зареєстрованих відповідно до законодавства Російської Федерації/Республіки Білорусь;
- юридичних осіб, створених і зареєстрованих відповідно до законодавства України, кінцевим бенефіціарним власником, членом або учасником (акціонером), що має частку в статутному капіталі 10 і більше відсотків, є Російська Федерація/Республіка Білорусь, громадянин Російської Федерації/Республіки Білорусь (крім тих, що проживають на території України на законних підставах), або юридичних осіб, створених і зареєстрованих відповідно до законодавства Російської Федерації/Республіки Білорусь;
- замовникам забороняється здійснювати публічні закупівлі товарів походженням із Російської Федерації/Республіки Білорусь, за винятком товарів, необхідних для ремонту та обслуговування товарів, придбаних до набрання чинності цією постановою.