Київрада зупинила забудову Протасового Яру

Фото: «Захистимо Протасів Яр»

Фото: «Захистимо Протасів Яр»

Київська міська рада за клопотанням громадської організації (ГО) «Захистимо Протасів Яр» ухвалила рішення про повернення статусу зеленої зони земельним ділянкам у Протасовому Ярі. Київрада також доручила КМДА погодити ще одне клопотання ГО щодо створення ландшафтного парку на цій території. Отже, забудову паркової зони має бути скасовано.

Про це повідомили в організації «Захистимо Протасів Яр».

«Саме громада Протасового Яру виграла чотири суди у компанії Геннадія Корбана. У підсумку незаконне будівництво у Протасовому Ярі було зупинено, але не заборонено», — зазначив представник ГО Роман Ратушний.

Telegram Logo

На засіданні 28 липня 2020 року Київрада визнала низку своїх попередніх рішень такими, що не відповідають інтересам територіальної громади. Протягом найближчих сесій Київради планується розглянути проєкт рішення про відмову в поновленні договору оренди з «Інтербуд Компані».

Контекст. З 2007 до 2012 року Київрада ухвалила низку рішень щодо переведення ділянок у Протасовому Ярі під житлову забудову.

Зокрема, 27 грудня 2007 року земельну ділянку між вул. Протасів Яр та вул. Миколи Амосова у Солом'янському районі Києва було передано будівельній компанії «Інтербуд Компані». Проти забудови на території парку неодноразово виступали активісти та представники територіальної громади.

ГО «Захистимо Протасів Яр» оскаржувала забудову в суді. Протягом 2019 року суди різних інстанцій неодноразово змінювали рішення. Лише 17 червня 2020 року колегія суддів Шостого апеляційного адміністративного суду Києва винесла рішення про заборону незаконного будівництва на території Протасового Яру.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини