Китай приховував дані про COVID-19, аби зробити запас медикаментів — Associated Press

Фото: УНІАН

Фото: УНІАН

Посадові особи США вважають, що Китай приховав масштаби спалаху COVID-19 і ступінь його заразності для того, аби встигнути зробити запас засобів захисту та медикаментів. Країна збільшила імпорт і зменшила експорт відповідних товарів, однак приховувала це і заперечувала експортні обмеження, намагаючись заплутати й затримати надання своїх торгових даних.

Як зазначається в доповіді Міністерства внутрішньої безпеки США, що базується на даних розвідки, Китай не інформував Всесвітню організацію охорони здоров'я щодо заразності COVID-19 протягом більшої частини січня для того, аби замовляти медичні товари, передає Associated Press.

Крім того, країна приховала різке збільшення імпорту масок для обличчя, а також рукавичок і хірургічних халатів.

Telegram Logo

У доповіді також йдеться про те, що зміни в поведінці країни, які стосуються імпорту й експорту, не були в межах нормального діапазону.

Контекст. Пандемія COVID-19 стала справжнім ударом для всього світу. Глобальна економіка не була готова до подібних подій, а у країн немає адекватних методів реагування на такі ситуації, попри попередні пандемії свинячого грипу й атипової пневмонії.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Напередодні стало відомо про те, що Китай приховував або знищував дані про спалах коронавірусу. Про це йдеться в досьє союзу «П'ять очей», до якого входять спецслужби США, Канади, Великобританії, Австралії й Нової Зеландії.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини