Facebook Pixel

Нових мільярдерів у Китаї за рік стало втричі більше, ніж у США

За даними китайського аналога рейтингу Forbes, нових мільярдерів в КНР 2019 року стало втричі більше, ніж в США. За минулий рік у Китаї, включаючи Гонконг і Тайвань, з'явилося 182 нових мільярдери, таким чином їх загальна кількість в країні зросла до 799 осіб. Тим часом в США за той же період було зафіксовано появу лише 59 нових мільярдерів, а загалом їх налічується 629 осіб.

Як свідчать дані рейтингу Hurun Global Rich List, наразі в Китаї більше мільярдерів, ніж в США та Індії разом узятих. За підрахунками, в Індії зараз налічується 137 осіб зі статками, що перевищують $1 млрд.

2019 року, зокрема від епідемії коронавірусу в країні, особливо виграли місцеві виробники ліків, вакцин, а також онлайн-магазини і сервіси. За минулий рік і до кінця січня суттєво зросли акції китайських технологічних компаній (73%). «Бум оцінок технокомпаній та сильні фондові ринки в США, Індії та Китаї змусили мільярдерів досягти своїх рекордних висот», — наголосив укладач рейтингу Руперт Хугеверт. За техносектором найкращі результати за 2019 рік продемонстрували сфера нерухомості, галузі виробництва та роздрібної торгівлі.

Telegram Logo

Перше місце в рейтингу незмінно посідає американський підприємець, засновник Amazon Джефф Безос зі статками $140 млрд. Найбагатшим китайцем та лідером рейтингу мільйонерів КНР став очільник Alibaba Джек Ма із $45 млрд, який зайняв 21-е місце.

Топ-5 світових мільярдерів за версією Hurun Global Rich List виглядає наступним чином: Джефф Безос ($140 млрд), Бернар Арно ($107 млрд), Білл Гейтс ($106 млрд), Воррен Баффет ($102 млрд), Марк Цукерберг ($84 млрд).

Пекін, як свідчать дані звіту, п’ятий рік поспіль стає світовою столицею мільярдерів. У китайській столиці їх нараховується 110 чоловік проти 98 в Нью-Йорку.

Контекст. Китайський коронавірус 24 лютого обвалив світові ринки та ціни на нафту. У США понеділкові торги відкрились обвалом. Зокрема, індекс S&P 500 втратив 3%, Dow Jones — 3,4%, а Nasdaq Composite — майже 4%. До вечора вони почали втрачати трохи менше — 2,5%, 2,6% і 2,8% відповідно.

500 найбагатших людей світу втратили загалом $139 млрд 24 лютого, коли ринки прогнулися на тлі занепокоєння щодо впливу коронавірусу на світову економіку. Найбільше постраждали глава LVMH Бернар Арно та засновник Amazon Джефф Безос, кожен з яких втратив понад $4,8 млрд.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини