Кількість діабетиків в світі може зрости майже утричі до 2050 року — Reuters
Згідно з дослідженням американських вчених, у кожній країні світу протягом наступних 30 років рівень захворюваності на цукровий діабет значно зросте. Про це пише Reuters.
За даними вчених з Інституту показників і оцінки здоров’я Вашингтонського університету, зараз 529 млн людей у світі хворіють на цукровий діабет. До 2050 року ця кількість збільшиться більш як удвічі — до 1,3 млрд людей.
Більшість випадків – це діабет 2 типу, форма хвороби, що пов’язана з ожирінням і якій можна запобігти, говорять дослідники.
Збільшення поширеності в усьому світі відбувається нерівномірно: деякі країни та регіони постраждали особливо сильно. Очікується, що до 2050 року рівень поширеності сягне:
- 16,8% у Північній Африці та на Близькому Сході;
- 11,3% у Латинській Америці та Карибському басейні.
Нині поширеність діабету у світі становить 6,1%. Але, за словами дослідників, це торкнеться кожної країни.
«Швидкі темпи зростання діабету спричиняють не тільки тривогу, це виклик для кожної системи охорони здоров’я у світі», — сказала дослідниця Ліан Онг.
Збільшення кількості людей із діабетом частково зумовлено зростанням ожиріння, а частково – демографічними змінами: дослідження показало, що поширеність діабету вища з-поміж людей похилого віку. Дані з 204 країн не враховують вплив пандемії COVID-19, оскільки ці цифри ще не були доступні, говорять дослідники.