Facebook Pixel

Чому монетарна політика Нацбанку демонструє оптимізм — Катерина Рожкова

Монетарна політика Національного банку України демонструє неабиякий оптимізм, враховуючи зниження облікової ставки. Із чим це пов'язано — розповіла для The Page перша заступниця голови НБУ Катерина Рожкова під час форуму International Sustainability Forum 2023.

Вона нагадала, що НБУ суттєво покращив макропрогноз. За словами Рожкової, економіка адаптувалася швидше, ніж прогнозувалося.

Quote«Тому ми бачимо, що в принципі ці позитивні фактори, по-перше, дали нам можливість покращити прогноз ВВП. По-друге, ми бачимо, що інфляція знижується набагато стрімкіше, ніж ми очікували в попередніх наших прогнозах», — каже перша заступниця голови НБУ.

Це також пов'язано, зокрема, із сезонними факторами у вигляді великого обсягу врожаю. Є цілий перелік факторів, які вплинули на більш стрімке зниження інфляції, наголосила вона.

Quote«Тому, з моєї особистої точки зору, з точки зору нашої команди, прогнози є прорахованими і обґрунтованими. І відповідно до того, як ми бачимо траєкторію зниження інфляції, ми реагуємо своєю ключовою ставкою», — зазначила Рожкова.

Перша заступниця голови НБУ додала, що представники установи обговорюють усі питання щодо макропрогнозу, зокрема, із командою МВФ.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉