Facebook Pixel

Уряд змінив правила перетину українського кордону для іноземців

Довідки про тестування і вакцинацію не потрібні для дітей до 12 років. Фото: «Одеса News»

Довідки про тестування і вакцинацію не потрібні для дітей до 12 років. Фото: «Одеса News»

Кабінет міністрів 13 вересня вніс зміни до карантинних правил. Зокрема до порядку перетину кордону. Про це повідомила Державна прикордонна служба.

Іноземці та особи без громадянства, які в'їжджають в Україну з метою транзиту й мають документи, що підтверджують виїзд із країни впродовж 48 годин, звільняються від самоізоляції, встановлення застосунку «Вдома» та проходження тестування в Україні.

Незмінною вимогою для в'їзду в Україну для всіх іноземних громадян і власників посвідки на проживання (незалежно від країни прибуття) залишається необхідність мати поліс (свідоцтво, сертифікат) страхування, виданий компанією, зареєстрованою в Україні, який покриває витрати, пов'язані з лікуванням COVID-19, і діє впродовж усього строку перебування в Україні.

Усім іноземним громадянам, власникам посвідки на проживання, а також особам без громадянства під час прибуття в Україну потрібно мати один із таких документів:

Telegram Logo
  • документ, що підтверджує отримання однієї або декількох доз вакцини проти COVID-19, дозволених ВООЗ;
  • іноземний COVID-сертифікат, що підтверджує вакцинацію проти COVID-19, негативний результат тестування на COVID-19 методом ПЛР або одужання від COVID-19;
  • негативний результат ПЛР-тесту або експрес-тесту на антиген коронавірусу SARS-CoV-2, зроблений не більш як за 72 години до в'їзду.

Довідки про тестування та вакцинацію не потрібні для дітей до 12 років.

Іноземні громадяни старші за 18 років, які не пройшли вакцинацію, мусять мати негативний результат тесту і встановити мобільний застосунок для контролю самоізоляції незалежно від строку перебування на території України.

Самоізоляція не застосовується, якщо протягом 72 годин від моменту в'їзду пройти ПЛР-тестування або зробити експрес-тест на антиген і отримати негативний результат.

Постанова набирає чинності з 20 вересня 2021 року.

Контекст. За добу 14 вересня в Україні COVID-19 виявили в 4 640 осіб, 1 609 — госпіталізували. Від інфекції померли 93 особи.

Коментарі

Всі новини