Податкові перевірки бізнесу: Кабмін скасував мораторій

Кабмін розблокував перевірки, які було тимчасово зупинено через карантин 18 березня 2020 року.

Крім того, уряд дозволив органам, що здійснюють контрольну функцію, проводити перевірки, які відповідають закону про держбюджет на 2020 рік, йдеться в постанові Кабміну № 89.

Згідно з постановою, податкові органи зможуть поновити перевірки компаній, які сформували податковий кредит через оформлення ризикових операцій із придбання товарів і послуг.

Telegram Logo

Ця постанова також дозволила поновити документальні перевірки дотримання строків надходження товарів за імпортними операціями або валютної виручки за експортними операціями.

Ба більше, Кабмін дозволив ще й позапланові документальні перевірки за скаргами на дії або бездіяльність органів, що здійснюють функцію контролю, щодо неправомірних нарахувань грошових зобов'язань платників податків.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Контекст. 17 березня Верховна Рада на позачерговому засіданні ухвалила закон про внесення змін до законодавства, спрямованих на запобігання поширенню коронавірусу (рег. № 3219), а також закон із поправками до Податкового кодексу про підтримку платників податків на час карантину (рег. № 3220). Перший, зокрема, забороняв перевірки бізнесу на час карантину.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини