Facebook Pixel

Фінансовий гігант JPMorgan Chase запустив в обіг криптовалюту — JPM Coin

Цифрову валюту JPM Coin банку JPMorgan Chase цього тижня вперше буде використано в комерційних транзакціях, що дасть змогу банку заощадити 75% витрат на розрахунково-касові операції.

Першим користувачем JPM Coin стала велика технологічна компанія (яка саме не називається), пише CNBC із посиланням на главу платіжного підрозділу банку Такіса Георгакопулоса (Takis Georgakopoulos).

Через нові дослідження у сфері блокчейну та цифрових валют JPMorgan також створив новий підрозділ Onyx, до якого залучено понад 100 співробітників.

Telegram Logo

«Ми запускаємо Onyx, оскільки вважаємо, що переходимо в стадію комерційного застосування цих технологій — від проєктної роботи до реального бізнесу», — повідомив Георгакопулос.

CEO Onyx Умар Фарук (Umar Farooq) заявив, що банки можуть стягувати комісію в розмірі кількох центів з кожної транзакції для підтвердження даних на блокчейні. Це допоможе уникнути витрат на виправлення помилок і створити модель, у якій учасники мережі зможуть заробляти гроші. Крім усього іншого, великою перевагою буде оцифровування платіжних чеків.

«Ми говоримо про чекові платежі на сотні мільйонів доларів. Використовуючи транзакції на блокчейні, де основними емітентами чеків і операторами депозитних скриньок виступають учасники мережі, ми зможемо заощаджувати 75% загальних витрат і зробити чеки доступними вже за декілька хвилин, тоді як зараз на це йде кілька днів», — додав Георгакопулос.

Комерційний запуск цього проєкту буде здійснено впродовж декількох місяців, сказав він.

JPMorgan також має намір створити спеціалізовані платіжні канали для центральних банків, зацікавлених у розробленні власних цифрових валют.

Раніше аналітики криптобіржі Binance висловили думку про те, що JPM Coin не стане прямим конкурентом орієнтованої на транскордонні перекази криптовалюти XRP мережі Ripple.

Тим часом Ripple запустила програму кредитування бізнесу в криптовалюті.

Коментарі

Всі новини