Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Авіабомби JDAM-ER уже в Україні — ЗМІ

JDAM-ER, авіабомби з точним наведенням, вже в Україні. Фото: Australian Defence Forces

JDAM-ER, авіабомби з точним наведенням, вже в Україні. Фото: Australian Defence Forces

Високоточні авіабомби Joint Direct Attack Munition Extended Range (JDAM-ER) з’явилися на озброєнні військової авіації в Україні наприкінці лютого. Про це повідомляє The War Zone з посиланням на представника ВПС США.

Навряд чи українські бойові пілоти отримали багато нової зброї з точним GPS-наведенням, проте кожна бомба збільшує потенційну загрозу для окупаційних військ.

Quote«Нещодавно ми передали деякі високоточні боєприпаси [в Україну] зі збільшеним радіусом дії, ніж у гравітаційної бомби, і точним наведенням. Це відбулося приблизно в останні три тижні. Вистачить на пару ударів», – заявив у понеділок генерал ВПС США Джеймс Гекер.

Пізніше генерал уточнив, що мав на увазі саме JDAM-ER. Уперше про те, що в Україну їдуть авіабомби з точним наведенням JDAM, заговорили наприкінці лютого.

Нагадаємо: Boeing JDAM-ER (Joint Direct Attack Munition) – це бомби великої дальності з GPS-наведенням виробництва Boeing Co., що здатні уражати цілі на відстані від 72 км. Пентагон включив «точні авіаційні боєприпаси» в пакет на $1,85 млрд.

Стандартні комплекти JDAM можна комбінувати з різними типами безшумних бомб серії Mk 80 та інших боєприпасів того самого формфактору. Повний набір JDAM – це хвостова частина із системою наведення інерціальної навігаційної системи (INS) з підтримкою GPS і стабілізатори для точності наведення на ціль. Саме вони збільшують радіус дії із 45 до 72 км.

Генерал не пояснив, який саме різновид бомби приїхав в Україну. Найімовірніше, базою для JDAM-ER для України стали традиційні бомби типу Quickstrike.

Також невідомо, які українські літаки отримали JDAM у боєкомплект. Це можуть бути й МіГ-29, і Су-27, які складають більшість повітряного флоту України. Нові авіабомби можна також змонтувати на Су-24 і навіть на Су-25.

На відео — ймовірний момент використання JDAM-ER.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини