Ірландська CRH планує збільшити інвестиції в український цемент на 100 млн євро
Ірландська група компаній CRH готова інвестувати додатково щонайменше 100 млн євро в український ринок цементу. Про це Гійом Кавальє, президент групи компаній CRH у Центральній та Східній Європі, заявив українському Forbes.
Щоб Україна могла виробити 15 млн тонн цементу, необхідні на рік повоєнної відбудови згідно з очікуваннями «Укрцементу», країна потребує інвестицій, нагадав він.
На думку Кавальє, важливо, аби цемент вироблявся на українських заводах. По-перше, це зробить продукцію більш доступною, по-друге, забезпечить більшу зайнятість населення та більші податки до бюджету.
«Чи бажаємо ми, щоб цемент постачався з добре інвестованих українських заводів, які виробляють передовий та доступний продукт? Або ж ми хочемо імпортований цемент, який буде менш доступним та означатиме менше робочих місць та менше податків?», — підкреслив Гійом Кавальє.
За словами Кавальє, Східна Європа є стратегічно важливим регіоном для постачальника будівельних матеріалів. Він нагадав, що Польща та Румунія після вступу до ЄС подвоїли обсяги своїх ринків. Кавальє впевнений, що Україна може повторити такий шлях, та для цього їй вже зараз потрібні інвестиції.
За даними асоціації «Укрцемент», до повномасштабного вторгнення ринок цементу в Україні становив 10,5 млн тонн на рік. У 2022 році обсяги впали до 4,5 млн тонн, однак у 2023-му почалось відновлення, і його обсяги зросли до 6,1 млн тонн.
Що відомо про групу компаній CRH
Ірландська група компаній CRH інвестує в Україну останні 25 років. За цей час інвестиції склали понад 500 млн євро. Лише під час повномасштабної війни CRH вклала в Україну 80 млн євро. За два останні роки група добудувала термінал з відвантаження цементу в Київській області, а також модернізує мережу бетонних заводів компанії Astor.
В Україні CRH має три цементні заводи – в Камʼянці-Подільському, Одесі та Миколаєві.
У 2023 році ірландці вирішили придбати активи італійської Buzzi – заводи «Волинь-цемент» і «Південьцемент». Заявка компанії перебуває на розгляді Антимонопольного комітету України. Потенційна сума угоди, за даними Forbes, може сягнути близько 100 млн євро.