Facebook Pixel
IT

Пів мільярда за рік: інвестиції в український IT зросли до рекордного рівня

Українські IT-компанії за підсумками 2020 року отримали рекордні $571 млн інвестицій. Цей показник на $27 млн вищий, ніж 2019-го. Такі дані містяться в щорічному рейтингу інвестицій в український IT-сектор DealBook of Ukraine від інвестфонду AVentures Capital.

https://www.slideshare.net/slideshow/embed_code/key/Aanzyik8HdWgwS

DealBook of Ukraine: 2021 edition from Yevgen Sysoyev

Водночас 62% усієї суми інвестицій залучили чотири компанії з українським корінням: GitLab, Creatio, Restream і airSlate.

Торік встановили рекорд і за фінансуванням на ранній стадії. Так, на посівних і А-раундах залучили $161 млн, значна частина з яких надійшла від міжнародних інвесторів (у 3,5 раза більше, ніж за підсумками 2019 рік). В українські компанії інвестували AVentures Capital, Genesis Investments, ICU, Dragon Capatal, Horizon Capital (останні дві на стадії зростання) та інші.

Розвиток IT-компаній 2020 року

GitLab зросла, ставши першою багатомільярдною компанією, яку створили в Україні. Її оцінили в $6 млрд. Стартапом, що зростає найбільше, став застосунок Reface.ai (для зміни обличчя у відео). Його запустили в січні минулого року, і з того часу його завантажили 70 млн людей.

Інвестфонд також створив рейтинг компаній із найбільшим міжнародним доходом. Йдеться про Jooble, Genesis, Grammarly, airSlate, Creatio та інші.

Попри «коронакризу» українські продуктові компанії виявили активність у сфері злиття та поглинання на ринку програмного забезпечення, залучаючи стратегічних інвесторів і інвестиційні фонди.

Українські компанії демонструють активність і в угодах злиття та поглинання на боці покупців. Так, українська система пошуку роботи Jooble придбала стартап-агрегатор вакансій Hotwork, а компанія з інтелектуальної безпеки Ajax Systems — команду інженерів студії дизайну та розроблення продуктів Concepter.

Контекст. За підсумками 2019 року сума інвестицій в український IТ-сектор побила рекорд і склала $544 млн.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉