Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

У 2022 році Україна стала третім імпортером зброї у світі

У 2022 році Україна стала 3-м імпортером зброї у світі. Фото: DW.

У 2022 році Україна стала 3-м імпортером зброї у світі. Фото: DW.

Торік Україна увійшла до трійки найбільших імпортерів зброї у світі, поступившись лише Індії та Катару. Про це у своєму дослідженні пише Стокгольмський інститут вивчення миру (SIPRI).

Основним постачальником зброї в Україну у 2022 році були США, на частку яких припало 35% загального імпорту української зброї. На другому місці була Польща із 17%, на третьому – Німеччина (11%), на четвертому — Велика Британія (10%). Замикає п’ятірку топпостачальників зброї в Україну Чехія із 4,4%.

Інститут зазначає, що багато озброєнь, поставлених у 2022 році, було взято з наявних запасів армій світу. Це, зокрема, 228 артилерійських гармат і приблизно 5 тис. керованих артилерійських снарядів зі США, 280 танків із Польщі та понад 7 тис. протитанкових ракет з Великої Британії.

Також постачалося й нове вироблене озброєння, наприклад, системи ППО з Німеччини, Польщі, Великої Британії та США.

У багатьох випадках постачання зброї однією державою фінансувалося іншими державами або Європейським Союзом (ЄС) через Європейський фонд миру. Наприклад, до кінця 2022 року ЄС виділив Україні 3,1 млрд євро на військову техніку.

Україна не отримала всіх видів зброї, про які вона просила своїх прихильників, і на різних етапах протягом 2022 року були розбіжності між державами щодо того, що саме вони готові постачати.

Наприклад, тоді як Польща та Чехія постачали танки в Україну в першій половині 2022 року, Німеччина, Велика Британія та США вирішили зробити це лише наприкінці 2022-го або на початку 2023 року.

Попри зростання готовності держав відправляти в Україну більший асортимент озброєнь, станом на кінець 2022 року постачальники все ще не були готові надавати зброю з дальньою здатністю ураження, як-от бойові літаки та наземні ракети дальньої дії, зазначає SIPRI.

Нагадаємо, що уряд США передать Греції 300 БМП Bradley.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини