Facebook Pixel

«єРобота» в дії. Гранти від уряду на започаткування власного бізнесу отримають 1 115 українців

Україна надасть 1 115 учасникам урядового проєкту «єРобота» гранти для відкриття та розвитку бізнесу. Про це повідомила заступниця міністра економіки України Тетяна Бережна.

За її словами, до участі в проєкті «єРобота» долучилися 10 116 учасників, з-поміж яких було визначено 1 115 переможців, які й отримають грант.

Quote«Загалом на різні грантові програми проєкту «єРобота» заявки подали 10 116 учасників, і на сьогодні ми маємо 1 115 переможців. Найпопулярнішою є програма «Власна справа», на отримання гранту за якою подали заявки 9 тисяч українців, що прагнуть започаткувати свій бізнес або розширити його. З них успішними є 1 038 заявок, загальна сума, що буде виплачена за ними державою складає 240 млн грн», — зазначила Бережна.

Вона додала, що 227 учасників програми вже отримали мікрогранти — їх перерахували на спеціальні рахунки в банку після того, як було укладено договір про отримання мікрогранту. Найближчим часом кошти мають перерахувати ще 157 переможцям першої хвилі «єРобота».

Найчастіше гранти отримують ті, хто займається оптовою та роздрібною торгівлею, ремонтом автотранспортних засобів і мотоциклів (26% успішних заявок), переробною промисловістю (22%), тимчасовим розміщенням й організацією харчування (12%), наданням інших видів послуг (7%), професійною, науковою та технічною діяльністю (6%).

Найактивнішими та найуспішнішими в поданні заявок є жителі Києва (16%), Київської (10%), Дніпропетровської (8%), Полтавської (8%), Львівської (7%), Рівненської (7%) областей.

Варто зазначити, що проєкт «єРобота» містить 6 грантових програм, спрямованих на стимулювання підприємницької діяльності. Це програми для відкриття чи розвитку власного бізнесу, створення та розвитку переробних підприємств, закладення саду та виноградарства, тепличного господарства, підтримки ІТ-стартапів і старту в ІТ-сфері.

Реалізація програм в межах проєкту «єРобота» дасть можливість створити в Україні майже 300 тисяч нових робочих місць.

У понеділок, 5 вересня, розпочалася вже 6 хвиля подання заявок на отримання гранту в рамках програми «Власна справа».

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉