Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Нацбанк покарав «Укргазбанк» за участь в схемах грального бізнесу

Нацбанк покарав «Укргазбанк» за участь в схемах грального бізнесу

Нацбанк покарав «Укргазбанк» за участь в схемах грального бізнесу

Нацбанк України застосував санкції до 2 банків та 9 небанківських установ, які відмивали доходи від грального бізнесу та брали участь в інших схемах виведення коштів, одержаних злочинним шляхом.

Про це НБУ повідомив 3 березня 2023 року.

Так, Нацбанк оштрафував «Укргазбанк» на 64,6 млн грн за «незабезпечення належної організації внутрішньобанківської системи запобігання та протидії та проведення первинного фінансового моніторингу».

Також під санкції потрапили: «А-банк» (застереження), «АМІДРІˮ, Б.І.Г., «СБ «СІНЕРДЖИˮ (по 1,7 тис. грн штрафа), «ПРЕМІУМ ФІНАНСˮ, «ФК «АКСІОМАˮ, «ФК «ЛІБЕРТІ ФІНАНСˮ, «ФК «МАГНАТˮ, «ФК «УФОГˮ, (застереження), «Ломбард Оскарˮ (штраф 51 тис. грн),

«Укргазбанк» одразу заблокував термінали компаній індустрії грального бізнесу, які виводили кошти через так званий міскодинг, «як тільки дізнався про систематичний характер порушень». Також банк скасовує договори на еквайринг з компаніями, які брали участь у схемі. Так санкції від НБУ прокоментували в Укргазбанку.

В «Укргазбанку» виправдовуються тим, що «недобросовісні учасники» грального ринку скористались «недосконалістю системи». Банк також «суттєво посилив власну систему внутрішнього контролю за безготівковими платіжними операціями задля унеможливлення подібних інцидентів у майбутньому», додається в коментарі.

Контекст. Член ТСК з втрат бюджету народний депутат Олексій Жмеренецький повідомив, що СБУ та інші правоохоронні органи виявили кілька схем, за допомогою яких учасники грального ринку уникають сплати податків. Найпопулярніша — це так званий «метчінг», в якій задіяні шість банків, мережі супермаркетів і та АЗС.

В іншій схемі – «міскодінгу» – задіяні 9 банків.

Quote"Шість з них системно обслуговували абсолютну більшість усіх незаконних переказів «ігорки» в країні. А один із цих банків обслуговує половину всіх незаконних операцій і досі. До схем масово залучено платіжні термінали (пейбокси), ночами на них генеруються тисячі фіктивних транзакцій нібито між картками фізосіб. До злочинних схем залучено 2 млн банківських карток і 120 платіжних терміналів», — повідомив Жмеренецький.
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини