Промисловість впала на 1,5%, фондові ринки тимчасово відновилися, а Німеччина увійшла в рецесію. Головне за 24 березня

Фото: УНИАН

Промисловість України впала на 1,5%. Промислове виробництво в Україні в лютому 2020 року знизилося на 1,5%, як порівняти з лютим 2019 року, або на 4,1% з корекцією на ефект календарних днів. Найбільше падіння зафіксовано у видобувній промисловості – на -4,1%. Загалом за два місяці цього року, як порівняти з аналогічним періодом минулого року, промисловість в Україні скоротилася на 3,1%.

Фондові ринки та сировина відновлюються. Рішення ФРС США про нелімітовані кількісні пом'якшення призвело до зростання котирувань нафти та азіатських фондових індексів. До вечора європейські Stoxx 600 і Euro Stoxx 50 зросли на 7,5% і 8,6% відповідно. Британський FTSE 100 піднявся на 9%, а німецький DAX – на 11%. Американський S&P 500 додав 7,2%, Nasdaq зріс більш ніж на 6%, Dow Jones — на 8,6%, а NYSE — на 8,3%. Японський індекс Nikkei 225 вирвав 7,1% зростання, а Tokyo Stock Price Index — 3,2%. Гонконгський Hang Seng зріс на 4,5%. Однак це тимчасове явище – світова економічна рецесія вже вступила у свої права.

«Енергоатом» знову без керівництва. Павло Павлишин, який зараз тимчасово виконує обов'язки президента державного концерну «Енергоатом», написав заяву про відставку. Павлишин очолив «Енергоатом» у листопаді 2019-го, після звільнення з цієї посади Юрія Недашковського.

Німеччина увійшла в рецесію. Економіка ФРН у I кварталі впаде на 2% через безпрецедентне скорочення в секторі послуг. Причому темпи падіння набагато перевершують ті, які були під час економічної кризи 2008 року.

Ціна газу знизилася до рівнів 2016 року. «Нафтогаз» вирішив знизити ціну природного газу для населення та виробників тепла у березні, як порівняти з лютим 2019 року, на 14% — до 3,4 грн за кубометр, без ПДВ, транспортування та націнки підприємств-посередників. Причиною такого рішення стало зниження ціни газу на європейському ринку та його значні запаси в Україні.

Читати на The Page