Facebook Pixel

Глава Spotify інвестує третину власного капіталу в стартапи Європи

CEO музичного стрімінгового сервісу Spotify Даніель Ек пообіцяв інвестувати 1 млрд євро (близько $1,2 млрд) власних коштів в європейські технологічні компанії засновані на новітніх наукових даних.

Шведський підприємець має намір інвестувати в галузі охорони здоров'я, освіти, машинного навчання та програмування, пише CNBC.

Ек розчарований числом європейських стартапів, які скуповують американські конкуренти і витоком талановитих розробників в Кремнієву долину.

Telegram Logo

«Я дійсно хвилююся, коли бачу, як європейські підприємці відмовляються від своїх дивовижних ідей, продаючи їх неєвропейським компаніям, або коли деякі з найбільш багатообіцяючих технічних талантів в Європі їдуть, тому що вони не відчувають себе тут цінними», — сказав Ек.

За його словами, одна з основних труднощів — доступ до капіталу. Тому він і прийняв таке доленосне рішення.

За даними венчурної компанії Atomico, в минулому році в технологічні стартапи Європи залучили рекордну кількість капіталу — $34,3 млрд.

Засновник Spotify буде конкурувати з добре зарекомендували себе венчурними фондами, такими як Atomico, заснована колишнім генеральним директором Skype Никласом Зеннстремом, Balderton Capital і Northzone.

Згідно з рейтингом Forbes Real-Time, який оновлюється в режимі реального часу, стан Ека оцінюється в $3,6 млрд. Отже, бізнесмен планує вкласти в стартапи третину власного капіталу.

Ек займає 704-е місце серед найбагатших бізнесменів світу. Йому належать близько 9% акцій Spotify і 37% голосуючих прав.

Коментарі

Всі новини