Facebook Pixel

«Газпром» відновив постачання газу до Румунії через Україну

«Газпром» відновив постачання газу до Румунії через Україну. Фото: European Biogas Association

«Газпром» відновив постачання газу до Румунії через Україну. Фото: European Biogas Association

«Газпром» з початку 2022 року відновив постачання природного газу ГТС України до Румунії.

Обсяги постачання несуттєві — близько 3,1 млн — 3,9 млн кубометрів на добу. За перші 5 днів було транспортовано понад 18 млн кубометрів. Газ постачається через точку Орлівка — Ісакча, повідомили в ОГТСУ.

Причина відновлення постачання газу через Україну — скороченням його постачання «Турецьким потоком». З початку січня постачання з Болгарії до Румунії впало в 4,5 раза — з більш ніж 13 млн кубометрів до менш ніж 3 млн кубометрів 1 січня.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Нагадаємо, що з початку квітня 2021 року «Газпром» припинив постачання газу до Румунії через Україну. Компанія перейшла на постачання газу до Румунії «Турецьким потоком» в обхід України.

За підсумками 2021 року Румунія отримала з РФ 394 млн кубометрів газу через Україну, що вдвічі менше, ніж роком раніше (0,9 млрд куб м). Водночас із Болгарії по «Турецькому потоку» країна отримала майже 3 млрд кубометрів газу.

Підписуйтесь на нас в Google News!

У Румунію з початку 2022 року також іде експорт газу з митного складу ПСГ України — 0,8 млн кубометрів за перші п'ять днів січня.

Транзит російського газу через Україну на початку січня 2022 року впав удвічі — до 52 млн кубометрів станом на 3 — 5 січня, хоча в останні дні грудня 2021 року транзит становив 103,5 млн кубометрів. Причини скорочення транзиту невідомі. Переважно скоротилися постачання до Словаччини до 27 млн кубометрів, що втричі менше проти попередніх обсягів. Постачання до Польщі та Молдови порівняно стабільні.

Коментарі

Всі новини