Мінекономіки назвало галузі в Україні, які виграли від пандемії

У першому кварталі 2020 року в Україні продемонстрували падіння майже всі виробничі сектори економіки. Але є й винятки — це внутрішня торгівля, зокрема роздрібна, яка ефективно налагодила свою діяльність з допомогою онлайн-доставки та продажів через інтернет і продемонструвала зростальну динаміку.

Загалом падіння ВВП є суттєво меншим за основні сектори завдяки зростанню або несуттєвому падінню тих секторів, які виявилися гнучкішими і навіть виграшними, враховуючи зростання попиту на їхню продукцію (зокрема, фармацевтичне та хімічне виробництво, харчова промисловість, ІТ-сектор, сфера охорони здоров’я). Про це The Page повідомили в пресслужбі Мінекономіки.

У відомстві також пояснили, які фактори вплинули на те, що реальний ВВП країни в першому кварталі 2020-го зменшився на 1,5% (за даними Держстату) проти цього ж періоду 2019 року. Це, передусім, вплив пандемії коронавірусу (карантинні заходи у торгових партнерів держави), що позначився на зменшенні ділової активності у світі, виникненні логістичних проблем та зменшенні попиту та цін, зокрема на ринках чорних металів. Це призвело до скорочення попиту на вітчизняну експортну продукцію.

Другий фактор — це початковий негативний вплив карантинних заходів (впроваджених у березні) в Україні на внутрішньо орієнтовану частину виробництва країни. Найбільше постраждали транспорт, громадське харчування, торговельно-розважальні центри, підприємства торгівлі та побутового обслуговування населення.

«Проте пом’якшення карантинних обмежень з середини травня та подальше їхнє зняття, починаючи з червня, дозволять пожвавити економічну активність і очікувати відновлення зростання наприкінці 2020-го», — додали в Мінекономіки.

Контекст. За даними Держстату, реальний валовий внутрішній продукт (ВВП) України з січня по березень 2020 року знизився на 1,5% проти цього ж періоду минулого року. Якщо ж порівняти з попереднім кварталом, то ВВП впав на 0,8% (з урахуванням сезонного фактора).

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини

«Питання біологічних загроз існує і існуватиме». Інтерв'ю з головним санітарним лікарем України Віктором Ляшком

Уряд поступово скасовує карантин. Влада зрозуміла, що це доведеться закінчувати, незважаючи на приріст хворих. Процес неможливо зупинити. Про те, чи потрібно було вводити обмеження, чи, насправді, коронавірус такий страшний, навіщо закривали парки, коли відкриють кордони і чи вводитимуть імунологічні паспорти, в ексклюзивному інтерв'ю The Page розповів головний санітарний лікар України Віктор Ляшко.

«Нафтогаз» знизив тарифи для промисловості на 20%

«Нафтогаз України» знизив ціни на природний газ для промислових споживачів та установ, що фінансуються з державного бюджету у червні на 19,1-20,7% до 3 255,6 — 3 818,4 грн за тисячу кубометрів з ПДВ.

Наглядові ради в держкомпаніях дають системність і стабільність — Шмигаль

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль вважає, що наглядові ради в держкомпаніях повинні залишитися, однак допускає точкові зміни у складі наглядових рад і пропонує знайти баланс по зарплатах їх членів.