Мінекономіки назвало галузі в Україні, які виграли від пандемії

У першому кварталі 2020 року в Україні продемонстрували падіння майже всі виробничі сектори економіки. Але є й винятки — це внутрішня торгівля, зокрема роздрібна, яка ефективно налагодила свою діяльність з допомогою онлайн-доставки та продажів через інтернет і продемонструвала зростальну динаміку.

Загалом падіння ВВП є суттєво меншим за основні сектори завдяки зростанню або несуттєвому падінню тих секторів, які виявилися гнучкішими і навіть виграшними, враховуючи зростання попиту на їхню продукцію (зокрема, фармацевтичне та хімічне виробництво, харчова промисловість, ІТ-сектор, сфера охорони здоров’я). Про це The Page повідомили в пресслужбі Мінекономіки.

У відомстві також пояснили, які фактори вплинули на те, що реальний ВВП країни в першому кварталі 2020-го зменшився на 1,5% (за даними Держстату) проти цього ж періоду 2019 року. Це, передусім, вплив пандемії коронавірусу (карантинні заходи у торгових партнерів держави), що позначився на зменшенні ділової активності у світі, виникненні логістичних проблем та зменшенні попиту та цін, зокрема на ринках чорних металів. Це призвело до скорочення попиту на вітчизняну експортну продукцію.

Telegram Logo

Другий фактор — це початковий негативний вплив карантинних заходів (впроваджених у березні) в Україні на внутрішньо орієнтовану частину виробництва країни. Найбільше постраждали транспорт, громадське харчування, торговельно-розважальні центри, підприємства торгівлі та побутового обслуговування населення.

«Проте пом’якшення карантинних обмежень з середини травня та подальше їхнє зняття, починаючи з червня, дозволять пожвавити економічну активність і очікувати відновлення зростання наприкінці 2020-го», — додали в Мінекономіки.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Контекст. За даними Держстату, реальний валовий внутрішній продукт (ВВП) України з січня по березень 2020 року знизився на 1,5% проти цього ж періоду минулого року. Якщо ж порівняти з попереднім кварталом, то ВВП впав на 0,8% (з урахуванням сезонного фактора).

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини