Facebook Pixel

Forbes: китайські електромобілі можуть захопити весь світ

Кілька років тому машини, які виробляли в Китаї, були об'єктом глузувань, оскільки були або копіями популярних західних моделей, або неякісними (наприклад, Land Wind X7, який був копією Range Rover Evoque, або Li Shi Guang Ming The Book Of Songs, який мав дивну назву й дуже незвичайний зовнішній вигляд).

Однак, як пише Forbes, часи змінилися і Китай наздогнав Захід в плані автомобільного дизайну й навіть обігнав його, почавши виробляти електромобілі. До 2019 року країна випустила майже 2,6 млн електромобілів з акумуляторними батареями (в Європі тоді, за даними Міжнародного енергетичного агентства, було 0,97 млн, а у США — 0,88 млн). Проте, зазначає видання, політика (ворожнеча Китаю і Трампа) та економічний протекціонізм деякий час триматимуть країну осторонь. Але попри це китайські електромобілі рано чи пізно заполонять світовий ринок.

Навіть попри те, що суперечки щодо безпечності китайської продукції ведуться постійно, зараз країна виробляє дійсно передові продукти електроніки, які конкурують з іншими виробниками, зокрема і за якістю (наприклад, смартфон Huawei P40 Pro), зазначає видання. Щодо електромобілів, то доступний Xpeng P7 може розігнатися до 62 миль за 4,3 секунди і має дальність пересування до 440 миль. Авто також досить непогано виглядає.

Крім того, в Китаї виробляють електричний гіперкар EP9, який за 2,7 секунди може розвинути швидкість 62 милі на годину, проте його ціна $3,1 млн і автомобілів лише шість. Видання також зазначає, що компанія Dacia Spring може стати потенційним європейським конкурентом Ora R1 і що навіть Tesla розглядає можливість створення невеликого автомобіля китайського виробництва.

Forbes пише, що Китай має деякі переваги, які вивели його на передній план постачання електромобілів. Йдеться про те, що країна є найбільшим у світі виробником літію (у квітні 2019 року забезпечувала понад 60% світових поставок). Літій є основною складовою літій-іонних батарей, які в електрокарах слугують джерелом енергії.

«Утім, є причина, з якої ми не побачимо різкого вторгнення китайських електромобілів на європейські та американські дороги попри потенційну цінність, яку вони представляють. Між адміністрацією Трампа, який зараз втягнув у свою орбіту Великобританію, та Китаєм відбувається ворожнеча. Навіть якщо Трамп програє президентські вибори в США в листопаді, навряд чи американська позиція щодо Китаю істотно зміниться, адже Байден аналогічним чином скептично ставиться до країни, хоча й менш яскраво вираженим тоном», — зазначає видання, додаючи, що якби це був чистий ринок, який базується на співвідношенні ціна — якість, то китайські електромобілі вже давно стали б повноцінними конкурентами європейським і американським.

Контекст. У січні-серпні 2019 року в Україні на облік поставили понад 4,7 тис. електромобілів. Це в 1,5 раза більше, ніж за вісім місяців попереднього року.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉