Пандемія COVID-19 спровокувала волатильність фондового ринку та призвела до того, що перший квартал 2020 року став найгіршим з часів кризи 2008 року. За перші три місяці цього року індекс Dow Jones втратив 24%, S&P скоротився на 20,6%, а Nasdaq зменшився на 15,3%.
Переміщення епіцентру захворювання з Китаю спочатку до Європи, а потім до США призвело до «американських гірок» на ринках. Наразі невизначеність все ще присутня. І хоча періодично фондові індекси йдуть угору, вони все одно продовжують падіння, передає TechCrunch.
Лише минулого тижня у США 3,3 млн громадян подали документи на допомогу у зв'язку з безробіттям, що наблизилося до кількості безробітних на час кризи 2008 року. Десятирічні цінні папери США за перший квартал впали у доходності на 64%.
Водночас акції хмарних обчислень SaaS впали приблизно на 20% від останніх максимумів. Крім того, впали й криптовалюти – Bitcoin заявив про чистий збиток за період епідемії коронавірусу.
Контекст. Фондовий індекс США Dow Jones 27 березня за три дні зростання збільшився на 21% — це найбільше з 1931 року триденне зростання акцій, які входять до індексу. Зростанню фондових ринків не завадила навіть зафіксована у США рекордна кількість нових безробітних — 3,2 млн людей. Загалом зростання ринків спонукало рішення Сенату США щодо виділення $2 трлн на підтримку економіки.
Побоювання інвесторів, пов'язані з пандемією COVID-19, впливають на нестабільність ситуації на фондовому ринку. Однак це не завадило криптовалютам минулого тижня почати активно зростати. Так, наприклад, під час торгів у Сингапурі Bitcoin за добу зріс на 10% — до $6,5 тис, Ethereum — на понад 7%, а XRP додав більш ніж 5%.