Facebook Pixel

Перші підсумки продажу ФГВФО активів колишніх «дочок» російських банків на «Прозорро.Продажі»

Перші підсумки продажу ФГВФО активів колишніх «дочок» російських банків на Прозорро.Продажі

Перші підсумки продажу ФГВФО активів колишніх «дочок» російських банків на Прозорро.Продажі

Уже рік як Фонд гарантування вкладів (ФГВФО) в умовах повномасштабного вторгнення відновив продаж активів банків, що ліквідуються. За цей час сума успішних аукціонів у державній електронній торговій системі «Прозорро.Продажі» склала майже 4 млрд грн. Із них 3,2 млрд грн – від продажу активів ПАТ «Промінвестбанк» і АТ «МР Банк» — дочірніх структур російських банків, які були виведені з ринку на другий день повномасштабного вторгнення рф. Про це повідомляє пресслужба ФГВФО.

Quote«Такі результати насправді, легко пояснити. Ключова причина – якість активів. На балансі цих двох банків, з огляду на те, що вони були виведені з ринку не з причин неплатоспроможності, залишилося чимало ліквідних об’єктів нерухомості, на які ми фіксуємо високий попит», — пояснив директор департаменту консолідованого продажу активів ФГВФО Олександр Кульчицький.

У Фонді фіксують абсолютно рекордні аукціони, під час яких ціна продажу уже на перших торгах зростала на 160 і більше відсотків, а учасники торгів завзято змагалися за перемогу. Але такі лоти, швидше, винятки, адже 95% активів банків — це кредити. Якщо до цього на продаж здебільшого виставляли саме фізичне майно банків, то зараз ФГВФО пропонує ринку більшу пропозицію з продажу прав вимоги за кредитами.

Quote«Сьогодні в суспільстві є дуже високий запит на ефективний продаж різного роду активів, пов'язаних із країною-агресором, зокрема, активів російських держбанків. І державна електронна торгова система «Прозорро.Продажі» допомагає забезпечити реалізацію таких активів у прозорий і відкритий спосіб», – зазначив голова Наглядової ради АТ «Прозорро.Продажі» Ілля Михайлов.

ФГВФО почав продаж таких активів через онлайн-аукціони наприкінці липня 2022 року. І трохи менш як за рік проведено 264 успішні онлайн-аукціони, на які в середньому приходять змагатися більш як 3 учасники. А ціна завдяки конкуренції зростає на 30%.

З-поміж успішних онлайн-аукціонів у системі:

  1. Будівля банку в центрі Івано-Франківська: за ціною більш як удвічі вищою за стартову. Участь в англійському аукціоні взяли 4 учасники, і завдяки конкуренції ціна продажу більш як удвічі перевищила стартову й склала 70 млн грн.
  2. Заміський комплекс у Конча-Заспі: з перших торгів і конверсією 166%. У січні 2023 року було продано заміський комплекс із розкішною мебльованою віллою, кількома гостьовими будиночками, СПА-центром, рестораном і готелем в елітному передмісті столиці – смт Козин. Участь у торгах узяли троє учасників, ціна зросла зі 187,6 млн грн до 311,1 млн грн, а конверсія продажу (співвідношення ціни продажу до стартової) сягнула 166%.
  3. Десятиповерхова офісна будівля в центрі Запоріжжя: зростання ціни на 40%. З першого аукціону було успішно продано окрему 10-поверхову офісну будівлю ПАТ «Промінвестбанк» у центрі Запоріжжя на проспекті Маяковського. Участь у торгах узяли двоє учасників, ціна продажу зі стартових 29,9 млн грн зросла майже на 40% — до 41,3 млн грн.

Кошти, отримані від продажу активів банків, що ліквідуються, Фонд спрямовує на розрахунок із кредиторами цих банків.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉