Європейська Комісія буде проводити обов'язкову експертизу всіх законопроектів і актів Кабміну України в сфері енергетики на предмет їх відповідності Угоді про асоціацію та праву ЄС.
«За повідомленням комітету з питань інтеграції України з Європейським Союзом, всі законопроекти, акти Кабінету Міністрів та інших центральних органів виконавчої влади в сфері енергетики будуть проходити обов'язкову експертизу Європейської Комісії для підтвердження їх відповідності Угоди про асоціацію та праву ЄС», — йдеться в повідомленні прес -служби Апарату Верховної Ради України.
Порядок попередньої оцінки законопроектів, внесених в ВРУ Кабінетом міністрів України або народними депутатами України:
- секретаріат комітету інформує урядовий офіс координації європейської та євроатлантичної інтеграції про зареєстроване законопроекті;
- урядовий офіс переводить документ на англійську мову і передає його для попереднього опрацювання Європейської Комісії;
- Європейська Комісія формує і передає результати попередньої оцінки в секретаріат;
- секретаріат, при необхідності, вносить пропозиції щодо змін в законопроект і передає його на прийняття в першому читанні ВРУ.

Порядок отримання юридичного висновку Європейської комісії щодо законопроектів, внесених в ВРУ Кабінетом міністрів України або народними депутатами України:
- секретаріат комітету повідомляє урядовий офіс про прийняття законопроекту ВРУ;
- урядовий офіс переводить на англійську мову і передає прийнятий законопроект Європейської Комісії;
- Європейська Комісія формує і передає юридичний висновок урядової офісу;
- урядовий офіс передає юридичний висновок секретаріату комітету з метою врахування при підготовці законопроекту до другого читання ВРУ;
- секретаріат комітету передає юридичний висновок у Офіс Президента з метою врахування при прийнятті рішення щодо його підписання.
Контекст. На Раді Асоціації Україна-ЄС 28 січня, були прийняті керівні вказівки в межах Програми XXVII до Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Ці установки, власне, є практичними рекомендаціями, як погоджувати українські законопроекти з правом ЄС.
На тристоронній зустрічі 11 березня з головою представництва ЄС в Україні Матті Маасікас було домовлено розробити порядок оцінки законопроектів в сфері енергетики на відповідність Угоди про асоціацію України з ЄС.
Енергія з відновлювальних джерел обходиться суспільству занадто дорого, тому виробництво ВІЕ треба обмежувати.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також