Facebook Pixel

Єврокомісія бере під контроль законопроекти в енергетиці України

Європейська Комісія буде проводити обов'язкову експертизу всіх законопроектів і актів Кабміну України в сфері енергетики на предмет їх відповідності Угоді про асоціацію та праву ЄС.

«За повідомленням комітету з питань інтеграції України з Європейським Союзом, всі законопроекти, акти Кабінету Міністрів та інших центральних органів виконавчої влади в сфері енергетики будуть проходити обов'язкову експертизу Європейської Комісії для підтвердження їх відповідності Угоди про асоціацію та праву ЄС», — йдеться в повідомленні прес -служби Апарату Верховної Ради України.

Порядок попередньої оцінки законопроектів, внесених в ВРУ Кабінетом міністрів України або народними депутатами України:

- секретаріат комітету інформує урядовий офіс координації європейської та євроатлантичної інтеграції про зареєстроване законопроекті;

- урядовий офіс переводить документ на англійську мову і передає його для попереднього опрацювання Європейської Комісії;

- Європейська Комісія формує і передає результати попередньої оцінки в секретаріат;

- секретаріат, при необхідності, вносить пропозиції щодо змін в законопроект і передає його на прийняття в першому читанні ВРУ.

Порядок отримання юридичного висновку Європейської комісії щодо законопроектів, внесених в ВРУ Кабінетом міністрів України або народними депутатами України:

- секретаріат комітету повідомляє урядовий офіс про прийняття законопроекту ВРУ;

- урядовий офіс переводить на англійську мову і передає прийнятий законопроект Європейської Комісії;

- Європейська Комісія формує і передає юридичний висновок урядової офісу;

- урядовий офіс передає юридичний висновок секретаріату комітету з метою врахування при підготовці законопроекту до другого читання ВРУ;

- секретаріат комітету передає юридичний висновок у Офіс Президента з метою врахування при прийнятті рішення щодо його підписання.

Контекст. На Раді Асоціації Україна-ЄС 28 січня, були прийняті керівні вказівки в межах Програми XXVII до Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Ці установки, власне, є практичними рекомендаціями, як погоджувати українські законопроекти з правом ЄС.

На тристоронній зустрічі 11 березня з головою представництва ЄС в Україні Матті Маасікас було домовлено розробити порядок оцінки законопроектів в сфері енергетики на відповідність Угоди про асоціацію України з ЄС.

Енергія з відновлювальних джерел обходиться суспільству занадто дорого, тому виробництво ВІЕ треба обмежувати.

Подякувати 🎉