ДБР повідомило ексголові наглядової ради «Вектор банку» про підозру у виведенні з банку 28 млн грн

Підозрюваному загрожує до 12 років позбавлення волі. Фото: Realist

Підозрюваному загрожує до 12 років позбавлення волі. Фото: Realist

Слідчі Державного бюро розслідувань (ДБР) повідомили про підозру у заволодінні чужим майном на суму 28 млн грн ексголові наглядової ради «Вектор банку».

У повідомленні ДБР йдеться, що з 2015 року посадові особи банку, зокрема голова наглядової ради, видавали кредити підконтрольним компаніям. В подальшому, шляхом складання фіктивних договорів купівлі-продажу цінних паперів, отримані кредитні кошти перераховувалися на рахунки пов'язаних з банком суб'єктів підприємницької діяльності, переводилися в готівку і привласнювались.

За даними слідства, в результаті посадові особи банку заволоділи коштами в сумі понад 28 млн грн.

Telegram Logo

У разі доведення провини, підозрюваному загрожує покарання у вигляді позбавлення волі до 12 років з конфіскацією майна.

Контекст. «Вектор банк» був зареєстрований 31 січня 2014 року. 2 березня 2017 року правління Нацбанку визнало його неплатоспроможним. У банку виникли проблеми з ліквідністю, і при цьому він подав недостовірну статистичну звітність.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

У листопаді минулого року МВС повідомляло, що правоохоронці викрили схему заволодіння 167 млн грн колишніми керівниками «Вектор банку». Ексголова правління банку спільно з головою наглядової ради та іншими керівниками, з допомогою фіктивних фірм, під виглядом надання кредитів, незаконно виводили кошти з банку. «Для цього вони здійснювали завідомо збиткові операції, зокрема, надавали кредити фіктивним підприємствам, управлінням яких займалися чиновники «Вектор банку». Печатки підприємств-позичальників зберігалися у приміщенні банку, а зловмисники самостійно їх використовували», – йдеться в повідомленні. Учасникам злочинної групи повідомлено про підозру по епізоду щодо незаконного перерахування 28 млн грн.

До травня 2016 року головою наглядової ради «Вектор банку» був Ярослав Лічман.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини