Економіки Європи та США зростають рекордними темпами, а українська — падає

У третьому кварталі цього року єврозона та США показали рекордне зростання — 12,7% та 7,4% відповідно. Натомість економіка України й надалі демонструє падіння, хоча й повільнішими темпами, ніж очікувалося.

Водночас, попри рекордне зростання, ВВП єврозони все ще залишається менше на 4,3% проти торішнього показника, передає Bloomberg.

Аналітики очікували, що зростання європейської економіки складе лише 9,6%. Але навіть в Італії, яка першою зіштовхнулася з пандемією й наразі переживає повторний локдаун, економіка зросла на 16%. Економіка ж Німеччини показала зростання на 8,2%.

Telegram Logo

Такі результати можуть бути зіпсовані показниками четвертого кварталу. Через повторне посилення карантину економіка ЄС має всі шанси знову впасти.

Водночас Нацбанк покращив оцінку падіння ВВП в Україні в третьому кварталі. Згідно з новим інфляційним звітом за жовтень, падіння економіки оцінюється в 6,2%, попередній прогноз — 7,4%.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

На покращення прогнозу вплинуло послаблення карантинних обмежень, відкриття ресторанів, барів і кафе, а також відновлення роботи авіагалузі.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини