На фоні пандемії коронавірусу інвестиційний банк Goldman Sachs прогнозує падіння економіки США на 24% у другому кварталі цього року. На підставі попередніх даних банк очікував зниження ВВП на 5%, однак прогноз довелося погіршити через нові статистичні дані.
Як повідомило видання Barron's, це може стати найбільшим квартальним падінням ВВП за всю історію розрахунків банку. Поки рекордом вважається падіння ВВП на 10% у першому кварталі 1958 року.
У банку зазначили, що рецесія через зупинку економічної активності в США, яка пов'язана з пандемією коронавірусу, призведе до зростання рівня безробіття на 9%.
За словами аналітика Goldman Sachs Девіда Чоя, цього тижня кількість американців, які вперше звернулися за виплатами допомоги по безробіттю, може досягнути 2,2 млн випадків. Згідно з консервативними прогнозами, ця цифра сягне 1 млн заявок. Минулим рекордом було 695 тис. нових заявок 1982 року.
Контекст. Bank of America попередив інвесторів, що рецесії в економіці США, викликаної коронавірусом, уникнути не можна і що вона вже почалася. За розрахунками банку, ВВП США скоротиться на 12% у другому кварталі, а загалом за рік впаде на 0,8%.
Банк Morgan Stanley 17 березня заявив, що глобальна рецесія 2020 року – тепер базовий варіант. А «король облігацій» Джеффрі Гандлах з DoubleLine Capital вважає: ймовірність того, що Сполучені Штати впадуть у рецесію до кінця року, становить 90%.
Обіцянки урядів європейських країн і США щодо фінансової підтримки компаній через поширення коронавірусу не запобігли падінню фондових індексів. На закритті торгів у середу, 18 березня, Dow Jones впав нижче 20 тис. пунктів вперше з лютого 2017 року.
Сергій Родлер, аналітик TeleTrade, вважає, що світові центробанки намагаються всіма силами підтримати глобальні фондові ринки, однак їхні дії практично не мають результату.