Facebook Pixel

«Дніпропетровський трубний завод» Сергія Тарути визнано банкрутом

Суд визнав банкрутом ПАТ «Дніпропетровський трубний завод» з ініціативи ТОВ «Торговий дім Фітоліт-Лаймстоун» і відкрив ліквідаційну процедуру.

Відповідне рішення ухвалив Господарський суд Дніпропетровської області 23 вересня, повідомляє Finbalance.

«Дніпропетровський трубний завод» пов'язаний із підконтрольною російському ВЭБ.РФ корпорацією «ІСД» (у держреєстрі бенефіціаром заводу зазначено Сергія Таруту, який є міноритарним власником в «ІСД»).

Telegram Logo

Як зазначає видання, раніше суди закрили іншу справу про банкрутство «Дніпропетровського трубного», проти чого виступав «Райффайзен Банк».

Контекст. У липні 2021 Госпсуд Луганської області визнав банкрутом ПАТ «Алчевський коксохімічний завод» із групи «ІСД» і відкрив ліквідаційну процедуру. Цей завод розташований на непідконтрольній частині Донбасу. Банкрутство ініційовано компанією Indumet SA (Люксембург).

У березні 2021 року Госпсуд Донецької області відкрив провадження про банкрутство вже самої корпорації «Індустріальний союз Донбасу». Банкрутство також ініційовано Indumet S.A. (Люксембург).

Сергій Тарута пов'язував її з російською держкорпорацією «ВЭБ.РФ» (мажоритарний власник «ІСД»). Суд визнав вимоги Indumet S.A. до «ІСД» на 10,13 млрд грн.

Водночас суди відхилили вимоги Indumet S.A. до ПАТ «Дніпровський металургійний комбінат» (ДМК), що також входив до «ІСД». Це дало змогу викупити його цілісний майновий комплекс у межах процедури банкрутства структурам «Метінвесту» Ріната Ахметова.

Структура власності. Контрольний пакет акцій «ІСД» належить пулу російських інвесторів, серед яких і засновник металургійної компанії «Євраз» Олександр Катунін. Власниками ще 49,9% акцій «ІСД» вважаються українські підприємці Сергій Тарута та Олег Мкртчан. Останнього було заарештовано в Москві й засуджено до 9 років колонії за звинуваченням у розкраданні 85 млрд руб. під час реалізації контракту з російським «ВЭБ».

Тарута неодноразово заявляв, що за російськими акціонерами групи «ІСД» стоїть російська держкорпорація «Внешэкономбанк», яка домоглася арешту пакетів акцій міноритарних акціонерів.

Коментарі

Всі новини