Facebook Pixel

Для 440 тисяч колишніх військовослужбовців заднім числом підвищать пенсії і виплати

Акція протесту військових пенсіонерів, лютий 2021. Фото: скріншот

Акція протесту військових пенсіонерів, лютий 2021. Фото: скріншот

У 2017 році, при внесенні змін до закону про індексацію грошових доходів населення, питання індексації пенсій для військових не було врегульовано. Тому зараз новопризначені пенсії і пенсії, призначені до 2018 року, відрізняються майже вдвічі. Уряд планує виправити цю ситуацію, написав в своєму телеграм-каналі прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

За його словами, вже на наступному засіданні Кабінету міністрів буде прийнято розроблене Мінсоцполітики рішення про підвищення пенсійних виплат військовослужбовцям, які перебувають на пенсії.

Передбачається з 1 липня встановити щомісячну доплату в сумі 2000 грн для майже 400 тис. військових пенсіонерів і встановити мінімальну пенсійну виплату на рівні 3854 грн.

Telegram Logo

Крім цього, передбачається підвищення виплат для учасників бойових дій, які втратили працездатність. Понад 40 тис. осіб отримають підвищення майже на 700 грн.

Контекст. Про необхідність усунути диспропорції у військових пенсіях 10 липня сказав президент Володимир Зеленський.

Він зазначив, що у держави є ресурс для для цього: «Не дивлячись на негативний вплив коронакризису, завдяки боротьбі зі схемами і ефективній роботі з наповнення бюджету фіксується перевиконання держбюджету за доходами».

На 14 липня запланована акція пенсіонерів ЗС і силових відомств за справедливий перерахунок пенсій.

10 лютого в Києві відбулася акція пенсіонерів силових відомств. Вони хотіли обговорити з главою держави проблеми, пов'язані з правильним нарахуванням і виплатою пенсій пенсіонерам ВСУ і правоохоронних відомств.

З 1 січня пенсії в Україні зросли для більш ніж 2 млн пенсіонерів. Так, середня пенсія судді зросла з 45,8 до 67,9 тис. грн, виплати військовим (не всім) зросли на 300 грн, а соціальні пенсії — на 100 грн.

Коментарі

Всі новини