Держтурагентство побоюється появи схем грального бізнесу в готелях

Державне агентство розвитку туризму разом із туристичним співтовариством звернуло увагу законодавців на ризики, пов'язані з ухваленням Верховною Радою в першому читанні законопроєкту №2673 про готельну галузь.

«Він не розв'язує системних проблем у галузі, навпаки — може внести хаос у роботу індустрії гостинності», — повідомляється в заяві відомства.

Однією з проблем є підміна визначення «готель». У законопроєкті готелі замість «підприємства» пропонується називати «суб'єктами господарювання». А право вести таку діяльність народні депутати хочуть надати не тільки власникам, але й орендарям.

Telegram Logo

«Це дасть змогу ФОПу взяти в оренду приміщення готелю. З огляду на те, що під час коронакризи готельний ринок не в кращому стані, завантаженість готелів у містах лише 10-15%, це дозволить використовувати приміщення не за призначенням», — йдеться в заяві.

Також з допомогою застарілої системи категоризації можна легко виконати формальні вимоги, які дадуть змогу отримати статус «три зірки» для встановлення ігрових автоматів.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

«Після цього приміщення для розміщення буде закрито й перетворено на «тризіркові ігрові зали», — зазначають у відомстві.

Друга проблема стосується загального розвитку туристичної галузі. Змінами до закону «Про туризм» пропонується називати «готелем» гостьові кімнати в межах однієї будівлі.

«Це точно не може називатися готелем. Бо готель — це послуги з проживання та комплекс інших послуг, що надаються однією юридичною особою», — вважають у Держтурагентстві.

У відомстві повідомили, що зараз ведуть спільну роботу над новими критеріями категоризації готелів разом із Міністерством культури та інформаційної політики.

На думку відомства, законопроєкти на кшталт №2673 «відкидають нас на десятки років назад, використовуючи туристичну галузь для прикриття діяльності ігрового бізнесу, що нівелює всі спроби виведення його з тіні».

Контекст. Верховна Рада ухвалила законопроєкт №2673 про внесення змін до закону «Про туризм» у першому читанні. Ним розширюється коло суб'єктів надання готельних послуг. Згідно зі змінами, готельні послуги можуть надавати не тільки юридичні особи, але й ФОПи.

Закон про легалізацію азартних ігор дозволяє розміщувати гральні автомати в залах приміщень, що мають статус 3-5 «зірок» з 50 і більше номерами в Києві, 25 і більше номерами — в інших містах. Одна ліцензія дає змогу встановити до 250 ігрових автоматів.

Депутати передбачили низку обмежень щодо розташування залів ігрових автоматів — вони заборонені в населених пунктах, де проживає менш як 10 тисяч населення, а також у безпосередній близькості до навчальних закладів, тобто на відстані менш як 500 метрів від них.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини