Народна депутатка від фракції «Голос» Інна Совсун пообіцяла подати на реєстрацію законопроєкт, який має урівняти принцип нарахування пенсій по інвалідності для працівників прокуратури.
Про це вона повідомила у себе в фейсбуці.
«Ми з командою подали на реєстрацію законопроєкт, щоб урівняти принцип нарахування пенсій по інвалідності для працівників прокуратури — з іншими громадянами й громадянками України», — розповіла Совсун.
Також депутатка просить відправити всіх прокурорів і прокуророк, яким встановили інвалідність, на повторну перевірку.
За її словами, розмір пенсій по інвалідності визначають на однакових засадах для всіх громадян і громадянок України, окрім:
- військових;
- постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи;
- працівників прокуратури.
А все тому, що у законі України «Про прокуратуру» вказано: якщо прокурор має І чи II групу інвалідності та стаж роботи від 10 років, він буде отримувати пенсію у розмірі 60% від зарплати.
Тому якщо середній розмір пенсії по інвалідності в Україні 4892 грн 57 коп. на місяць, то для прокурорів ця сума може бути 60 000 грн на місяць і більше.
Як зазначила нардепка, попит на фейкові довідки про інвалідність серед працівників прокуратури такий високий, бо вони дають можливість «нагріти» державу на круглу суму.
Що відомо про корупцію в МСЕК та масову інвалідність серед прокурорів Хмельниччини
4 жовтня 2024 року ДБР викрило керівницю МСЕК Хмельницької області Тетяну Крупу та її сина Олександра на незаконному оформленні інвалідності чоловікам, які намагаються уникнути мобілізації. Під час обшуків у них знайшли лише готівкою майже $6 млн. Крупа є депутаткою Хмельницької облради від «Слуги народу», а раніше балотувалась від БПП.
7 жовтня Печерський райсуд Києва взяв Крупу під варту до 3 грудня.
16 жовтня журналіст Юрій Бутусов повідомив, що Крупа встигла оформити інвалідність 49 прокурорам Хмельницької прокуратури – з 50, інвалідом не став тільки прокурор з Кам'янця-Подільського. Є версія, що саме тому вони не помічали її корупційної діяльності.
Тим часом справу Тетяни Крупи за підозрою у незаконному збагаченні передали до НАБУ: депутати облрад і стаття про збагачення підпадають під підслідність детективів, повідомив напередодні журналіст Олег Новіков.
17 жовтня апеляційна палата ВАКС почала розгляд апеляційних скарг адвокатів Тетяни Крупи.
22 жовтня Володимир Зеленський затвердив указом рішення РНБО щодо МСЕК, які «повернуть справедливість». Йдеться про цифровізацію процесів проходження комісій, перевірку декларацій та перегляд рішень щодо інвалідності посадовців.
Також цього ж дня Зеленський увів у дію рішення РНБО про ліквідацію усіх МСЕК з 31 грудня 2024 року.