Депутати хочуть змусити природні монополії робити закупівлі через ProZorro

Фото: «Укрінформ»

Фото: «Укрінформ»

Кілька десятків народних депутатів 4 лютого зареєстрували законопроєкт № 5020 про внесення змін до закону про державні закупівлі щодо закупівель суб'єктів природних монополій. Як пояснив глава енергетичного комітету ВР Андрій Герус, проєкт зобов'язує операторів систем розподілу електроенергії та газорозподільних мереж, а також підприємства теплокомуненерго і водоканали здійснювати свої закупівлі через систему ProZorro. Це повинно сприяти прозорості використання тарифних коштів і дозволить уникнути завищення цін при таких закупівлях.

У законопроєкті зазначено види діяльності, суб'єкти яких мають проводити публічні закупівлі. Це транспортування, розподіл, зберігання і постачання природного газу, його видобуток і надання послуг LNG, виробництво, транспортування та постачання електричної та теплової енергії, питної води, централізованого водопостачання і водовідведення.

У пояснювальній записці до законопроєкту говориться, що через невикористання системи ProZorro зазначеними суб'єктами господарювання і нерозкриття ними витрат неможливо встановити, наскільки обґрунтованими є витрати таких природних монополій, які враховуються в тарифах.

Telegram Logo

Додатково. Раніше The Page розбиралося, як змінилися тарифи на комунальні послуги в 2021 році.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини