Facebook Pixel

Ціни на нафту впали до найнижчого рівня з 2021: чому ОПЕК знижує прогноз попиту

Світові ціни на нафту впали до найнижчого рівня з грудня 2021 року, оскільки організація країн-експортерів нафти ОПЕК прогнозує зниження попиту, передусім, через менше споживання на ринку Китаю. Про це пише CNBC.

Чому ціни на нафту впали до мінімуму за останні майже три роки

10 вересня 2024 року ф'ючерси на сиру нафту впали до найнижчого рівня з грудня 2021-го, оскільки ринковий розпродаж став активнішим після того, як ОПЕК знизила свій прогноз попиту вдруге за два місяці, зокрема, через зменшення споживання на китайському ринку.

Ще однією причиною падіння цін на нафту став тропічний шторм на узбережжі Мексиканської затоки, який загрожує перервати постачання у цьому регіоні.

Quote«Неймовірно, але ринок падає, поки тропічний шторм збиває нафтові плями в Мексиканській затоці США», – сказав Боб Яугер, виконавчий директор відділу енергетичних ф’ючерсів Mizuho Securities.

Як змінилися ціни на нафту 10 вересня 2024

  • Ціни на американську нафту марки West Texas Intermediate: контракти на постачання у жовтні подешевшали до $65,75 за барель, тобто на 4,3%. З початку 2024-го вартість сирої нафти цього бренду у США впала на 8,2%.
  • Ціни на британську нафту Brent: листопадовий контракт впав на 3,69%, до $69,19 за барель. З початку року ціни впали на 10,2%.
  • Ціна на бензин RBOB: жовтневий контракт впав на 2,6%, до $1,87 за галон. З початку року бензин подешевшав на 11,1%.
  • Ціни на природний газ: жовтневий контракт становив $63,15 за тисячу кубічних метрів, впавши на 2,8%. З початку року газ подешевшав на 11,2%.

Зараз ОПЕК очікує, що попит у 2024 році зростатиме близько на 2 млн барелів на день, тобто повільніше попереднього прогнозу на 80 тис. барелів на добу.

Група виробників нафти прогнозує зростання попиту на 1,7 млн барелів на добу у 2025-му – на 40 тис. барелів на добу нижче, ніж очікувалося спочатку.

У серпні ОПЕК знизила прогноз попиту на нафту через зменшення споживання в Китаї, найбільшому у світі імпортері нафти. За словами Яугера, у 2024 році імпорт сирої нафти в Китай скоротився приблизно на 3%.

Нагадаємо, падіння світових цін на нафту спонукало кілька країн-членів ОПЕК+, включаючи росію, відкласти до грудня 2024-го послаблення обмежень на нафтовий видобуток, яке планували розпочати у жовтні.

Подякувати 🎉