Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Ціна газу на європейських хабах знизилася на 14,5%

Фото: VOP Today News

Фото: VOP Today News

Котирування на європейських газових хабах за підсумками минулого тижня на наступний місяць і квартал помітно знизилися — на 14,5% і 12,2% відповідно.

Понижувальний тренд газових цін відрізнявся нестабільністю, повідомляє Українська енергетична біржа.

Спотові ціни на європейських майданчиках зафіксувалися на рівні $136 за тис. куб. м. Контракти на місяць вперед були на 16,2% дорожче, на квартал вперед вище майже на 21,5%, на сезон вперед ціни зросли на 18,4% від поточних спотових цін.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

У тижневому огляді відзначається, що зараз ціна природного газу на європейському ринку може коливатися в залежності від більш м'яких погодних умов і геополітичних чинників. «Так, в п'ятницю котирування виросли на умовах очікування більш низької температури і генерації ВЕС на наступному тижні», — уточнюється в огляді.

Котирування нафти закінчують рік на рівні $68 за барель. Це максимальна ціна за останні три місяці. Оптимізм торговців обумовлений надією на закінчення торгової війни між США і Китаєм. Позитивний вплив на ціну нафти надав і рекордне зростання передноворічних витрат американських споживачів.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Контекст. Ціни на газ, які визначаються на газових біржах ЄС, враховуються при розрахунку ціни ресурсу для кінцевого споживача в Україні. Слідом за зниженням газових цін в ЄС «Нафтогаз» також коригує свої цінові пропозиції на паливо.

У січні компанія знизить ціну на природний газ, що відпускається промисловим споживачам на умовах передоплати, на 6,2% в порівнянні з ціною грудня — до 6 600 за 1 тис. Куб. м (з ПДВ).

Для побутових споживачів в грудні «Нафтогаз» знизив ціну на 13% в порівнянні з листопадом до 4,3 тис. Грн за тис. Куб. м (без урахування ПДВ, транспортних витрат і націнки газсбитов). Але з січня ціна зросте.

Коментарі

Всі новини