Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Нерезиденти масово виходять з ОВДП і курс по 30. Чому гривня дешевшає

Під час сьогоднішньої сесії курс гривні на Міжбанку ще дещо знизився до позначки 27,85 за долар за ціною продажу.

«Попит на валюту на ринку перевищує пропозицію. Нерезиденти, спекулянти та імпортери намагаються наздогнати й пригнути в останній вагон девальваційного потягу, резонно побоюючись, що пізніше буде дорожче», — вважає економіст, аналітик фондового ринку та сільськогосподарських активів ForexClub Андрій Шевчишин.

За його словами, однією з причин здешевлення гривні є заяви президента Володимира Зеленського щодо курсу 30 грн за долар США. До цієї категорії тригерів можна віднести й заяву голови парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данила Гетманцева про можливу девальвацію гривні на 10% задля стимулювання економіки.

НБУ сьогодні робив слабкі спроби збити попит. «У підсумку можна констатувати перехід курсу в діапазон 27,5-28 грн за долар. Активність валютних інтервенцій якраз покаже позицію НБУ щодо цього питання», — зазначив аналітик.

Масла у вогонь підлили й нерезиденти, які впевнено виходять з ОВДП. За останні шість днів вони закрили позиції на понад 2,9 млрд грн вкладень у держоблігації. З початку місяця ними було виведено 4,8 млрд грн.

Зниження інтересу спекулянтів до суверенного боргу України можна спостерігати й за результатами вчорашнього аукціону з розміщення ОВДП. «На гривневі облігації були одиничні заявки — в умовах очікуваної девальвації запропонована Мінфіном прибутковість є не цікавою ринку», — зазначив Шевчишин.

Кошти на покриття згенерованих раніше боргів Мінфін має намір продовжувати залучати на зовнішньому та внутрішньому ринках. Водночас міністр фінансів Сергій Марченко заявив про відсутність необхідності у додатковій грошовій емісії гривні. Додаткові обсяги коштів, на його думку, потрібно збирати шляхом збільшення податкових зборів внаслідок розширення бази оподаткування тіньової економіки.

«Наприкінці липня й на початку серпня будуть великі погашення ОВДП, які нададуть ліквідність ринку і можуть посилити ослаблення гривні», — підсумував Андрій Шевчишин.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини