Facebook Pixel

Росія стягнула війська на південь для наступу на Миколаїв. Кім не дає їм шансів

Кремлю вдалось стягнути на південний напрямок близько 25 тисяч російських солдатів з метою оточення Миколаєва. Як пише Times, в останні тижні вороже командування перекинуло туди дев’ять своїх підрозділів по 500-800 осіб з окупованих Криму та Донбасу.

Quote«Президент Путін у розпачі перекидає тисячі російських солдатів на південь України, щоб запобігти принизливій поразці, переміщуючи війська з Донбасу, щоб підтримати сили, які ненадійно розосереджені двома берегами широкого Дніпра», — йдеться у статті.

Автори вважають, що Миколаїв окупантам потрібен задля подальшого наступу на Одесу. Окрім того, якщо вони захоплять обласний центр, українське військо втратить вогневий контроль над мостами та переправами через Дніпро на Херсонщині.

Кореспондент британського видання та екскоординатор кампаній Amnesty International в Україні Максим Такер вважає, що «розколоту та деморалізовану російську армію чекає немислима поразка на півдні України».

Очільник Миколаївської ОВА Віталій Кім також вважає плани Кремля «нереальними». За його словами, фронтова лінія на півдні є доволі протяжною. Ситуація тамє важкою, однак контрольованою. З огляду на це, навіть якщо загарбники зможуть долати по кілометру на добу, на просування на 30 км у них піде надто багато часу.

Quote«Можливо, у них є план десь за пів року взяти Миколаїв, але найближчим часом це просто нереально. До того ж, у першу чергу росіяни намагатимуться вийти на адміністративний кордон Херсонщини, аби зафіксувати хоч якусь «перемогу». Бо розумно перед тим як робити наступні кроки, завершити хоч щось. А зараз навпаки – ми потихеньку відвойовуємо Херсонську область. Як росіяни взагалі можуть наступати, коли у них горять склади, командні пункти, а генерали відмовляються переходити за Дніпро?«, — розповів він в інтерв'ю виданню «Главком».

Контекст. Раніше цього тижня радник глави Офісу президента Олексій Арестович заявив, що росіяни не відмовилися від ідеї захоплення Миколаєва та Кривого Рогу. Під час підготовки до наступу на населені пункти ворог стягнув на південний напрямок приблизно 30 батальйонно-тактичних груп, кожна з яких у середньому включає від 600 до 800 військових.

Подякувати 🎉