Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Видавання віз росіянам: які країни вже заборонили, а які не планують цього робити

Чи видавати візи росіянам, кожна країна вирішуватиме окремо – ЄК. Фото: Pixabay

Чи видавати візи росіянам, кожна країна вирішуватиме окремо – ЄК. Фото: Pixabay

У ЄС тривають обговорення спільних скоординованих дій щодо можливої заборони видавання віз громадянам росії. Низка держав уже це зробила, але є й ті, хто виступає категорично проти такої ініціативи. У Єврокомісії наголосили, що кожна країна самостійно вирішуватиме, чи видавати візи прохачам із рф, пише Anadolu.

«Кожна з країн ЄС розглядає звернення за візою у визначеному нею порядку. Фактично будь-яка держава може відмовити заявнику у видаванні візи», — пояснила представниця ЄК Анітта Хіппер.

Вона додала, що після того, як росія вирішила виставити зі своєї країни дипломатів низки країн, росіянам стало складніше отримувати візи.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Чехія, Литва, Латвія та Естонія вже поставили на паузу видавання віз особам із російським громадянством. Короткострокові візи росіянам не дають також Данія та Нідерланди. Не видає туристичні візи росіянам зараз і Болгарія. На те, щоб отримати шенгенську візу від Франції, Іспанії або Греції, громадянам рф доводиться чекати по декілька місяців.

Водночас Німеччина заявила, що не позбавлятиме росіян можливості отримувати шенгенські візи від ФРН. На переконання канцлера Олафа Шольца, у війні росії в Україні «прості росіяни» не винні — відповідати має керівництво країни-агресора.

Очікується, що незабаром Естонія та Фінляндія піднімуть візове питання на зустрічі міністрів закордонних справ ЄС.

Контекст. Президент Володимир Зеленский закликав західні країни повністю заборонити в’їзд росіян до своїх країн.

До цього прем'єрка Естонії Кая Каллас заявила про необхідність припинити видавати туристичні візи громадянам рф на поїздки до ЄС. Таку позицію поділяє й влада Латвії та Польщі.

Подякувати 🎉

Коментарі

Всі новини