Facebook Pixel

Bloomberg оцінив можливий збиток світової економіки від коронавірусу: чотири сценарії

Через епідемію нового коронавірусу світова економіка може втратити до $2,7 трлн, вважають експерти Bloomberg. У своєму дослідженні вони описали чотири можливих сценарії розвитку ситуації з захворюванням.

Базовий, самий позитивний сценарій – Китай оперативно візьме під контроль спалах захворювання і оговтається від його наслідків у другому кварталі. Тоді вплив на світову економіку може виявитися стриманим.

Другий – Китай не зможе швидко впоратися з коронавірусом. Крім цього спалахи, які сталися за межами КНР, а також поширення захворювання в Японії, Франції та Німеччини, швидше за все завдадуть шкоди економікам цих країн, відзначають експерти. У цьому випадку зростання економіки сповільниться до 2,3% в 2020 році порівняно з прогнозованими до появи коронавіруса 3,1%.

Третій сценарій – масштабні спалахи захворювання відбудуться у всіх країнах, в яких повідомляли про випадки зараження, в тому числі в США, Індії, Великобританії, Канаді та Бразилії. Це буде означати, що зростання всіх десяти найбільших світових економік сповільниться, так як вони кинуть сили на боротьбу з поширенням вірусу. Зростання глобальної економіки в 2020 році впаде до 1,2%, Єврозона і Японія впадуть в рецесію, а зростання американської економіки знизиться до 0,5%.

Четвертий сценарій – глобальна пандемія, тобто коли вірус вразить все країни, світова економіка може втратити до $2,7 трлн, а її зростання за рік зведеться до нуля.

755835661823130.png


Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉