Facebook Pixel
IT

Блокування 426 сайтів не буде – Геращенко

Фото: Facebook / Антон Геращенко

Фото: Facebook / Антон Геращенко

«Сьогодні Україна з подивом дізналася про те, що рішенням Голосіївського районного суду Києва накладено арешт на 426 інтернет-сайтів», — написав у Facebook заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко. Він пояснив, що сталося й що буде далі.

За словами Геращенка, громадянину Олександру Пану не подобалося те, що про нього в різний час писали на різних інтернет-сайтах.

17 грудня 2020 року він звернувся до поліції зі скаргою на нібито вчинені нього шахрайські дії.

Telegram Logo

Поліція зараз зобов'язана реєструвати будь-які заяви про вчинення кримінального злочину.

Після чого Пан і його адвокати звернулися до Голосіївського районного суду з вимогою накласти арешт на сотні інтернет-сайтів, які в різний час щось про нього писали.

Система розподілу справ розподілила справу на суддю Катерину Плахотнюк. Вона 4 лютого винесла рішення про визнання 426 інтернет-сайтів, які розміщували згадувані вище матеріали, «знаряддям злочину» й наклала на них арешт.

Це рішення було направлено слідчому поліції, а також до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації (НКРЗІ).

Quote«Жодних реальних дій, які б завдали шкоди власникам інтернет-ресурсів, нанесено не було», — написав Геращенко.

За словами заступника міністра, поліція вже відкликала свій супровідний лист до НКРЗІ.

Кримінальне провадження буде витребувано до Головного слідчого управління для проведення перевірки й у разі відсутності складу злочину закрито.

Особам, які постраждали від рішення судді Плахотнюк, Геращенко запропонував скаржитися до Вищої ради правосуддя для подальшого вивчення питання щодо відповідності судді займаній посаді.

«З Олександром Паном буде проведено окрему розмову», — запевнив Геращенко.

Додатково. Київський районний суд міста Харкова наклав арешт на «майнові права інтелектуальної власності», які виникають у користувачів інтернету в разі використання Telegram-каналів «Резидент», «Легітимний», «Картель», «Пліткарка», і зобов'язав закрити до них доступ.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини