Facebook Pixel

Українські бійці відчули на фронті проблеми з постачанням через блокаду польського кордону

Блокування кордону польськими перевізниками призвело до серйозних труднощів з постачанням на фронт для українських бійців. Величезні черги вантажів з військовою допомогою накопичилися на кордоні.

Про це пише The New York Times.

Видання зазначає, що багатомісячна блокада кордону польськими далекобійниками ускладнює умови для українських солдатів, які перебувають у замерзлих окопах. Нестача ресурсів та обмежений доступ до необхідних матеріалів через блокаду роблять бої ще більш виснажливими для Збройних сил.

Український військовий Олександр, який воює на сході країни, повідомив, що його підрозділ все ще чекає отримання двох приладів нічного бачення, необхідних для безпечного переміщення до бойових позицій. Це обладнання застрягло на кордоні у величезних чергах.

Quote«Щоб заблокувати кордони країни під час повномасштабного вторгнення, треба бути зовсім відірваним від реальності. Руки блокувальників — у крові людей, які чекають на необхідну допомогу», — сказав він.

Що відбувається на польському кордоні і чи можливо країнам досягти компромісу?

Єврокомісарка з питань транспорту Адіна Валеан заявила у коментарі Радіо Свобода, що попри вимоги польських протестувальників, вона рішуче виступає за лібералізацію вантажних перевезень між Україною та Європейським Союзом. Вона вказала на те, що дозвільну систему не буде відновлено.

Посли Литви, Латвії та Естонії зустрілися з польською владою, щоб спільно знайти рішення, яке припинить блокаду.

Тим часом Україна та Польща узгодили відкрити пункт пропуску для виїзду кількох українських вантажівок у понеділок, 4 грудня. Проте, разом із вантажоперевізниками інших країн, Варшава продовжує закликати Європейський Союз відновити дозвільну систему.

Офіційні представники обох країн повідомили про намір зустрітися в п'ятницю, 8 грудня, за закритими дверима, щоб обговорити можливі шляхи вирішення ситуації і припинення блокади, що затягується на другий місяць.

Видання повідомляє, що станом на 6 грудня приблизно 2950 вантажівок застрягли по обидва боки польського кордону, 650 – на кордоні зі Словаччиною та 750 – чекають на в’їзд в Україну з Угорщини.

Якими можуть бути наслідки блокади кордону для України?

Посол України у Польщі Василь Зварич висловив надію на досягнення компромісу в переговорах, але підкреслив, що через російську агресію не можна повертатися до попередньої системи дозволів.

Quote«Нам потрібно розблокувати кордон і сісти за стіл переговорів, бо іншого шляху немає», – сказав пан Зварич у заяві.

Голова Комітету Верховної Ради з транспорту та інфраструктури Юлія Клименко заявила, що блокада може призвести до 1% зменшення прогнозованого економічного зростання України у 2023 році.

Quote«Блокада призводить до проблем з постачанням компонентів для підприємств, порушуючи ланцюжки поставок і загрожуючи військовому виробництву. Щоб збирати дрони в Україні, їх потрібно привозити звідкись», – зазначила

Український військовий Володимир Шуль, який координує допомогу волонтерів для 63 механізованої бригади, висловлює здивування тим, як країни, які виступають за перемогу України і є її важливими союзниками, можуть брати участь у блокаді в такий важкий момент війни.

Він зазначив, що Україна виступає в ролі захисника Європи від агресії москви, і така блокада може ускладнити зусилля країни у відстоюванні своєї незалежності.

Як росія може використати блокаду з користю для себе

Директор Res Publica Войцех Пшибильський вважає, що росія може одержувати користь та прибуток від протестів у країні. Але і розчарування польських далекобійників може бути зрозумілим. Він переконаний, що Варшава повинна активізуватися і запропонувати допомогу далекобійникам. Однак цей процес може ускладнюватися безладним переходом влади.

Інші експерти вказують на те, що росія використовує розбіжності в західних суспільствах та проблему вантажних перевезень для дестабілізації України.

Угорщина та Словаччина, виявивши дружбу до росії, підірвали європейську солідарність щодо Києва. Рішення їхніх далекобійників протестувати загрожує погіршенням економічної ситуації в Україні.

Закриття аеропортів та окупація портів російськими військами обмежили можливості України експортувати товари. Авто- та залізничні шляхи стають критично важливими для країни.

Попри те, що медичні, військові та певні продовольчі товари мають бути виключені з блокади вантажівок, українські військові, волонтери та бізнес-власники обурюються, стверджуючи, що і це обмеження починає руйнуватися через нестабільні ланцюги постачання.

Солдат Олександр зазначив, що боротьба на фронті залишається вкрай важкою, а блокада кордону підсилює відчуття того, що Україну залишили наодинці.

Quote«Ця блокада вигідна росії, яка веде з Україною війну і вживає всіх можливих заходів для знищення країни та її народу», – зазначив він.

Раніше The Page повідомляв, що 6 листопада польські перевізники розпочали блокування руху вантажного транспорту на кордоні Україні з Польщею. Зокрема заблоковані пункти пропуску «Ягодин — Дорохуськ», «Краківець — Корчова», «Рава-Руська — Хребене».

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉