Facebook Pixel

Блекауту ще не було: в «Укренерго» пояснили, що сталося з енергосистемою України після атак рф

Блекауту в Україні після останньої ракетної атаки росії 23 листопада не було. Тривалу відсутність електроенергії спричинено системною аварію, після чого були запроваджені аварійні вимкнення світла в усіх регіонах України. Про це розповів голова НЕК «Укренерго» Володимир Кудрицький.

Quote«У нас була системна аварія та аварійні вимкнення світла в усіх регіонах України. Спрацювала автоматика, вимушено було зупинено блоки атомних станцій, які зазвичай виробляють половину всієї електроенергії в країні. Через руйнування, завдані ракетним обстрілом, вони не були спроможні видавати електроенергію в мережу. Також було пошкоджено низку важливих теплоелектростанцій», — пояснив Кудрицький.

Він наголосив, що окупанти планували спровокувати гуманітарну катастрофу в Україні, однак їм це зробити не вдалося.

Кудрицький також зазначив, що рф ще під час ракетної атаки 10 жовтня планувала завдати масштабних руйнувань. Проте станом на зараз окупанти здійснили вже 7 масованих хвиль атак, розпакували недоторканний ракетний запас, а своїх цілей так і не досягли.

Контекст. Росія із жовтня б'є ракетами по енергетичній інфраструктурі України. Остання масована ракетна атака відбулася 23 листопада. Після цього обстрілу енергосистема України й досі не працює стабільно, майже щодня запроваджуються аварійні відключення світла в споживачів. Енергетики майже цілодобово працюють над відновленням пошкодженої інфраструктури.

Через проблеми з енергопостачанням в Україні міжнародні партнери почали масово передавати нам генератори та енергообладнання. Деякі країни також забезпечують Україну матеріалами, необхідними для відновлення пошкодженої енергоінфраструктури.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉