Бігус розповів про зв'язки київської «земельної банди» з Кличком і ОП. Фото: УНІАН
У столиці діяла масштабна корупційна схема, яку координував Денис Комарницький – колишній соратник ексмера Черновецького та неофіційний «смотрящий» за Києвом. До складу групи входили посадовці КМДА та депутати Київради, однак вона також може бути пов'язана з мером Києва Віталієм Кличком та ОП.
Про це йдеться в матеріалі Bihus.Info.
Зв’язок групи Комарницького з Кличком
Попри те, що формально Кличко не фігурує в розслідуванні, однак його найближче оточення повністю інтегроване у схему Комарницького.
Так, земельними питаннями в місті займався заступник міського голови Петро Оленич, який фактично виконував доручення «смотрящего». Голова земельної комісії Київської міської ради Михайло Терентьєв звітував Комарницькому щодо просування «потрібних» рішень у Київраді.
Денис Комарницький. Фото: УНІАН
Крім того, призначення в КМДА теж узгоджувалися не в мерії, а в офісі Комарницького. До прикладу, підбір заступників головного архітектора Києва відбувався за його рекомендаціями.
Зв’язок групи Комарницького з Офісом президента
Вплив Комарницького не обмежувався Києвом – він мав прямі зв’язки з ОП. Його «партнером» вважали Миколу Тищенка – екснардепа від фракції «Слуга народу», чия родина отримувала підряди від міста.
Крім того, журналісти підкреслюють, що Комарницький мав особливу роль у тодішній «війні» ОП і Кличка за контроль у Києві – допомагав «розв'язувати питання» для обох сторін.
«Він там всім підносив патрони», – каже Денис Бігус.
Журналісти припускають, що якби прослуховування НАБУ охоплювало не останні пару років, а сягало б 2019-го, то на записах можна було б почути Андрія Єрмака, Олега Татарова, Миколу Тищенка та інших персонажів.
Також на записах один раз згадуються відрахування коштів в Офіс президента, отриманих від забудовних схем.
Справа Комарницького: що відомо про обшуки у Київміськраді та КМДА
6 лютого 2025 року НАБУ і САП затримали 7-х людей у справі колишнього співголови фракції «Блоку Леоніда Черновецького» Дениса Комарницького, якого вважають керівником злочинної організації.
7 лютого міський голова Києва Віталій Кличко відреагував на обшуки у Київміськраді та КМДА, які були пов’язані зі справою бізнесмена Дениса Комарницького.
За його словами, влада столиці співпрацює з правоохоронцями, надає всі необхідні документи і зацікавлена «у встановленні правди та розраховує на обʼєктивне й неупереджене розслідування».
27 лютого НАБУ опублікувало розслідування, в якому йшлося про механізм заволодіння землею київської громади через «туалетну схему» та вплив Комарницького на низку процесів.
Після оприлюднення розслідування НАБУ і САП про привласнення землі столичними чиновниками Віталій Кличко анонсував звільнення заступника голови КМДА Петра Оленича, а також інших посадовців.
10 березня журналісти проєкту Bihus.Info показали учасників «дерибану» київської землі.