Банки не хочуть працювати із системою арешту рахунків боржників. Два банки вже від'єдналися

Банки не хочуть працювати із системою арешту рахунків боржників. Фото: pixabay.com

Банки «не поспішають підключатися» до системи автоматичного арешту рахунків боржників. Загалом із Системою електронної взаємодії працюють 20 банків, але два банки вже від'єдналися.

Про це в інтерв'ю «Укрінформу» повідомив заступник міністра юстиції Андрій Гайченко.

«Банки не поспішають підключатися, а два вже навіть від'єдналися. Допускаю, їхні клієнти дали зрозуміти, що їм це не потрібно і вони хотіли б, аби банк отримував постанову про арешт коштів на папері, щоб боржник встиг вивести гроші з рахунку. Натепер до Системи електронної взаємодії під'єдналися 20 банків», — сказав Гайченко.

Станом на 12 січня до Системи електронної взаємодії підключено такі фінустанови, як-от: Приватбанк, «Універсал Банк», «ОКСІ БАНК», ТАСкомбанк, ІндустріалБанк, «Банк Восток», «ПроКредит Банк», банк «Львів», «Конкорд банк», «Райффайзен Банк Аваль», Кредобанк, «ОТП Банк», «Ідея Банк», МетаБанк, банк «Український капітал», «Агропросперіс Банк», УкрСиббанк, РАДАБАНК, «Банк Авангард», «Альфа-Банк».

Автоматизована система виконавчого провадження (АСВП), що дає змогу блокувати кошти на банківських рахунках боржників, повноцінно запрацювала із 6 липня 2021 року.

Наказом Міністерства юстиції України від 23 березня 2021 року № 1061/5 затверджено Порядок автоматизованого арешту коштів боржників на рахунках у банках.

Порядок визначає процедуру автоматизованого арешту коштів боржників на рахунках у банках за виконавчими провадженнями за допомогою АСВП через взаємодію державних чи приватних виконавців і банків.

Читати на The Page