Байден планує санкції проти експорту нафти з рф: які наслідки

Байден планує санкції проти експорту нафти з рф: які наслідки

Адміністрація Байдена може ввести жорсткіші санкції проти нафтового сектору росії перед тим, як Дональд Трамп повернеться у Білий дім. Нові обмеження США можуть націлити на експорт російської нафти. Про це пише Bloomberg.

Чому Байден наважився посилити санкції проти нафти рф

Президент США Джо Байден тривалий час не наважувався вводити жорсткіші санкції проти нафтового сектору рф, оскільки це могло б викликати різке зростання витрат на енергоносії, особливо перед виборами США у листопаді 2024-го.

Водночас через падіння світових цін на нафту на тлі глобального перенасичення адміністрація Байдена тепер відкрита для більш агресивних дій, сказали джерела Bloomberg. На це рішення також вплинули заяви Дональда Трампа про те, що він планує швидко закінчити війну в Україні під час свого другого терміну.

США вже заборонили імпорт російської нафти, а також встановили для рф ціновий ліміт на торгівлю нафтопродуктами. Проте нові обмеження на експорт одного з найбільших у світі виробників змінюють політику США, встановлену після початку великої війни. Зокрема, можуть постраждати іноземні покупці нафти з рф.

Сполучені Штати можуть використати схему, подібну до обмежень проти іранської нафти. У цьому випадку покупцям нафти рф загрожує покарання США. Водночас такий крок може бути ризиковим, оскільки основними споживачами російської нафти є потужні країни, так як Індія та Китай.

За словами джерел, адміністрація також розглядала нові санкції проти «тіньового флоту» танкерів, який росія використовує для транспортування своєї нафти в обхід обмежень. Адміністрація Байдена може оприлюднити нові санкції найближчими тижнями.

Як нові нафтові санкції США проти рф можуть вплинути на глобальний ринок

Нові обмеження на експорт російської нафти від США можуть підвищити ціни на нафту, спричинивши глобальну економічну напругу. Покупці дешевої роснафти також можуть бути незадоволеними рішенням адміністрації Байдена.

До цього США ввели санкції проти російського «газпромбанку», який залишився одним з небагатьох, хто досі не потрапив під обмеження Заходу у відповідь на війну в Україні. Це фактично блокує участь державного банку рф і його дочірніх компаній у глобальній фінансовій системі.

Країни, які покладаються на імпорт російського газу, включаючи Угорщину, вже попередили, що рішення США становить потенційний ризик для енергетичної безпеки. Туреччина також вимагала скасувати санкції.

Нагадаємо, у рамках 15-го пакету санкцій ЄС також може ввести обмеження на додаткові російські нафтові танкери, щоб у рф було менше можливостей обходити санкції.

Читати на The Page