Австрія відправить Дмитра Фірташа до США. Там йому загрожує 80 років в’язниці та конфіскація

Фото: УНІАН

Фото: УНІАН

Міністр юстиції Австрії Клеменс Яблонер видав дозвіл на екстрадицію українського олігарха до США. Втім, поки що Дмитро Фірташ залишається у Відні. Це питання нині вирішує Земельний суд Відня. Якщо бізнесмен не піде на угоду, він може отримати 80 років тюремного ув’язнення, а його майно конфіскують.

  • Детальніше

Рішення ухвалили після консультацій з міністерством закордонних справ Австрії, повідомили DW у Мін’юсті країни.

Telegram Logo

Але поки що Фірташ залишається у Відні, повідомляє австрійська телерадіокомпанія ORF. Адвокати бізнесмена просять поновити справу про екстрадицію. І допоки суд не ухвалить рішення щодо цього клопотання, видача США відкладається.

У Штатах Фірташу загрожує понад 80 років в’язниці з конфіскацією майна. Такий термін українець може отримати за відмивання грошей, порушення так званого «закону Ріко» (про організації, що діють під впливом рекету і корупції), а також за спробу порушити закон про корупцію за кордоном, пояснив американський юрист, партнер юридичної фірми Arnall Golden Gregory LLP Джин Берд. Щоправда, США можуть змінити обвинувачення, якщо Фірташ погодиться на співпрацю.

  • Контекст
Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Фірташ знаходиться в Австрії з весни 2014 року, коли його заарештували за запитом США. У Штатах його звинуватили у підкупі індійських чиновників на $18,5 млн з метою укладення вигідної угоди з видобутку корисних копалин і подальшого продажу титану компанії Boeing.

Авіабудівна компанія заявила, що розглядала можливість ведення бізнесу з Фірташем, однак ніяких угод не укладала. Boeing обвинувачення не пред’явлені.

Олігарх також заперечує всі звинувачення на свою адресу і вважає їх політично мотивованими, пов’язуючи їх з обмеженням свого впливу в Україні.

Наприкінці червня Верховний суд Австрії відмовив у скарзі Фірташа на прийняте в лютому 2017 року рішення апеляційного суду про його екстрадицію в США.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини