Державна екологічна інспекція України нарахувала 456,7 мільйона гривень штрафу криворізькому комбінату «ArcelorMittal Кривий Ріг» за порушення екологічних норм. Про це повідомляє пресслужба відомства.
Держекоінспекція виявила на підприємстві незаконне розміщення шламу агломераційних цехів на одній із земельних ділянок, що не призначена для видалення таких відходів. Зокрема, територія не обладнана системою відводу поверхневих стічних вод, по периметру відсутнє обвалування, немає інформації щодо гідроізоляції дна місця складування шламів. Проте такі відходи містять у своєму складі оксиди заліза, важкі метали, які, потрапляючи в грунт, можуть спричиняти забруднення підземних водоносних горизонтів.
Держекоінспекція відправила комбінату претензію з вимогою відшкодування збитків. У разі відмови екоінспекція звернеться до суду.
«АрселорМіттал Кривий Ріг» заявляє, що готовий оскаржити претензію в суді.
«Це стандартна виробнича технологія всієї гірничо-металургійної галузі, і «АрселорМіттал Кривий Ріг» не виняток. Шламовий майданчик підприємства — це радянський спадок, який отримав новий власник у 2005 році під час купівлі активу. «Криворіжсталь» мала погоджену технологічну схему складування шламів на конкретній ділянці підприємства, і це не шкодило навколишньому середовищу», — зазначили в комбінаті.
Контекст. Перевірки на підприємстві почалися після того, як президент Володимир Зеленський у 2019 році розкритикував його за невиконання в строк зобов'язання щодо поліпшення екологічної ситуації в регіоні та закликав надати адресну фінансову підтримку тим людям, які постраждали внаслідок шкідливих викидів в атмосферу.
Після цього СБУ відкрила кримінальне провадження щодо «ArcelorMittal Кривий Ріг» за забруднення навколишнього середовища за ст. 441 Кримінального кодексу (екоцид).
20 липня співробітники СБУ приходили з обшуком на підприємство для перевірки радіаційного фону на новій машині безперервного лиття заготовок №3, пусконалагодження якої після цього було припинено, а майно вилучено. Розблокувати інвестпроєкт і пусконалагоджувальні роботи на машині вдалося тільки на початку серпня.
Наприкінці липня топменеджери «АрселорМіттал Кривий Ріг» зустрілися із Зеленським і провели переговори з представниками Офісу президента, обговоривши можливості поліпшення екологічної ситуації та впровадження соціальних проєктів у Кривому Розі. Домовилися про подальшу модернізацію комбінату, зниження навантаження на навколишнє середовище та програму корпоративної соціальної відповідальності.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
Головна подія ресторанного бізнесу цієї весни – PRORESTO’25 в Одесі 28 квітня!