Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Майже три тисячі загиблих українців ідентифікували за допомогою ДНК

Аналіз ДНК допоміг ідентифікувати загиблих українців. Фото: Pixabay

Аналіз ДНК допоміг ідентифікувати загиблих українців. Фото: Pixabay

За допомогою ДНК ідентифікували приблизно три тисячі загиблих українців. Про це повідомив заступник глави Національної поліції України – керівник Головного слідчого управління Максим Цуцкірідзе.

«Наразі в рамках кримінальних проваджень наші криміналісти разом з експертами ДНДЕКЦ ідентифікували приблизно 3 тис. вбитих українців. Ще 2 800 тіл залишаються досі не впізнаними й не ідентифікованими через відсутність порівняльного ДНК-матеріалу», — повідомив він.

Станом на сьогодні мобільні лабораторії дають змогу швидко відібрати ДНК у загиблого та його родичів — такі лабораторії використовуються для ідентифікації тіл, зокрема, після ракетних обстрілів.

Зазвичай на місці події працюють одразу дві пересувні ДНК-лабораторії, одна з яких здійснює відбирання ДНК у загиблих, інша – в їхніх кровних родичів. Згодом за лічені хвилини відбувається порівняння наявного матеріалу та в разі збігу — встановлення особи.

Зараз формується так звана база ДНК: натепер майже 16 тис. родичів загиблих або безвісти зниклих здали ДНК. Водночас відбираються профілі під час повернення тіл наших захисників. Ці відомості зберігають в експертних закладах системи МВС.

Зараз криміналісти долучаються до фіксації наслідків обстрілів російською армією та до роботи на деокупованих територіях, зокрема, у місцях масових поховань вбитих людей.

Контекст. У липні 2022 року Верховна Рада України ухвалила напрацьований комітетом Закон України «Про державну реєстрацію геномної інформації людини».

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини